„HERCULES" tewaterlating ^Baggermolen C.0.171 Beelen gesproken waren en tevens zijn voldoening uitsprak over de toevallige omstandigheid dat de missie uit Indonesië deze tewaterlating kon bijwonen. De Heer Ondang wees op de belangrijke taak, welke het schip wacht, n.l. het in orde brengen en houden van de zeewegen, rivieren en havens, speciaal wat betreft de verlichting en betonning. Voor de oorlog had men daartoe de beschikking over 4 bebakingsvaartuigen, welke echter alle verloren gingen. Thans werkt men met primitieve middelen, zodat de „Biduk" een zeer welkome aanvulling zal zijn. Na nog enkele gegevens van de „Biduk" genoemd te hebben eindigde de Heer Ondang met de wens, dat het vaartuig succesvol zou mogen werken. Woensdag 31 October werd op de Werf van onze Vennoot L. SMIT ZOON in Kinderdijk, de baggermolen „HERCULES" (C.O.171) tewater gelaten. De gebeurtenis was voor dit schip wel zeer bijzonder omdat zij plaats had na werktijd, toen het al vrijwel duister was. Laten we U meteen gerust stellen, dat er geen boos opzet in het spel was en dat alles vlot en met volledig succes afliep. De oorzaak van het ongewoon late tijdstip lag in het altijd ongewisse getij, dat juist die keer ruim een half uur later wisselde dan de officiële opgaaf in de almanak. En zo kon het gebeuren, dat de toeschouwers het zeldzame geval beleefden van een schip, dat in duister met volle lichten op tewater gelaten werd. Overigens lag de molen alweer spoedig stevig langs de wal gemeerd. 128

Het Zeskant | 1951 | | pagina 16