KIJKJE OVER ftmwnQn's scttuttih# Wij zeggen het voort dat bij Verschure een volleyballclub wordt opge richt. Niet dat wij weten wat volleyball is; ons sportleven is als dat van een koetspaard met oogkleppen. Wij wensen slechts te voetballen, voet ballen te zien en Dulcinea. Een beetje behoudzuchtig zijn wij wel, en eigenlijk niet zo gebrand op wat nieuws. Maar wij houden van op richten; er moet steeds meer opgericht worden. Wij voelen wel iets voor de functie van penningmeester van de I.H.C.-federatie van voetbal-, schaak-, wandel-, klaverjas-, dicht- en volleybalclubs. Wij zitten graag vooraan en héél graag vlak bij de kas De Functie van de Huisvrouw, wordt bij Gusto druk besproken. Ook wij hebben weieens gemeend dat in het huishouden iets te verbeteren valt. Wij maken ons sterk dat wij ons huishouden in twee uur per dag aan kant zouden hebben. Wij zouden aardappels kopen en koken per half mud. 's Zondags gekookt, 's Maandags puree, 's Dinsdags gebakken en Woensdag weer koken. Alle werk zouden wij zo willen rationaliseren, normaliseren, standaardiseren, efficiënteren, rendabiliseren enz. enz. Maar wij doen (gelukkig) ons huishouden niet. Wij laten het maar zo'n beetje doen; door zo'n huisvrouw. Zonder diploma, inefficiënt. „De Klop" besteedt in haar firmanieuws aandacht aan de verrichte werk zaamheden. Op de dwarshelling van „De Klop" is de baggermolen „KiL verjongd, zoals dat heet. Wij denken dat die molen nu wel „Jonge Kil zal gaan heter,. Het deed ons denken aan Prof. Voronoff die rijke lieden hielp (van hun geld af) en hen verjongde door het overplaatsen van apenklieren. Bij „De Klop" doen ze dat zo niet, dat weten wij wel (bijna) zeker. „Voor een goede gang van zaken", schrijft een Conrad-Stork-redacteur, „is het van belang dat wij weten waar ieder van ons woont' Wij kunnen dit tenvolle beamen. Een man die wij kennen ontmoette ons vorige week op straat. Het was laat in de avond en verschillende taveernes hadden aan die man reeds iets verdiend. Hij wist niet waar hij woonde (wij wisten het óók niet; waar hij woonde, bedoelen wij!) en wij hebben het maar zo gelaten. Doch wij zijn het tenvolle met U eens, Conrad-Stork. J. K. Smit wijdt' een artikel aan de moeilijke electriciteitspositie en spreekt over de hongerwinter en over mensen die toen in het duister moesten leven. Niet dat wij daar wat van willen zeggen. Maar wij kennen mensen die thans nog steeds in het duister leven. In alle mogelijke duister zelfs, terwijl ze electrische stroom, gas, waterleiding en boeken in huis hebben. Maar van binnen zijn het altijd duisterlingen gebleven. Zo zwart als de nacht. Bij L.S.Z. draait alles ditmaal om ideeën. U heeft er geen idee van hoeveel idee ze er daar in hebben om alsmaar ideeën in de ideeënbus te doen. Wij geven toe dat het vorenstaande niet ideaal gezegd is, maar uit ideële overwegingen willen wij ons bij L.S.Z. aansluiten en U een idee geven over het idee-alisme van onze collega's van L.S.Z. IR0NICU5

Het Zeskant | 1951 | | pagina 20