SLEEPBOOT uez N OENDERS OT ALS DEKLADING NAAR De CO 146 „Darfil 106" een sleepboot bestemd voor het Suez-kanaal is naar zijn plaats van bestemming verscheept. Deze sleepboot wordt dus getransporteerd op de hoe langer hoe meer in zwang komende manier, namelijk aan boord van een vrachtschip. Duidelijk ziet men in de linker zijde van de foto op het dek van het grote schip de houten stellage welke tot steun zal dienen voor de „Darfil 106". Het onderstaande stukje werd ons toegestuurd door de Heer J. C. L. Smit (L.S.Z.). Hij vondt dit stukje in het Algemeen Dagblad en wij zijn zo vrij het hier over te nemen. Onze kippen hebben last van de pest, een voor de betrokken hoenders voortdurende dreiging. De boer trekt zich dat aan; de kip niet. Zij scharrelt alsof er geen dreiging bestond vrolijk en vlijtig in de grond naar zaken die haar kippenkrop aangenaam vullen en zij laat de boeren en de ambtenaren de zorgen. Zij weet van geen ziekte zolang zij gezond is. Zij weet ook niet van atoombommen. De dreiging van deze triomf van het menselijk vernuft ontgaat haar. Zij zoekt voedsel en gehoorzaamt de haan. De zorgen zijn voor ons. Dat komt omdat ons voorstellingsvermogen groter is dan dat van een kip. Zonder deze fantasie zouden we nijver en zorgeloos leven als de kippen in de hof, die niet aan de vos denken zolang zij hem niet zien. Toch hebben wij met onze zorgen voor wat komen kan niet helemaal gelijk. Een klein beetje van de zorgeloze levenslust van een kip zou ook ons helpen. De vos kan komen, zeker, maar hij kan ook niét komen. 123

Het Zeskant | 1951 | | pagina 3