DE CP,CÜ. Na de pauze wederom optreden van de Mondharmonica-vereniging en toen kwam de clou van de avond, de film van het bedrijf Slikkerveer en van het uitstapje naar Arnhem en Nijmegen. Het geroep en gelach in de zaal van hen, die zich plotseling als filmsterren op het doek zagen ver schijnen, was niet van de lucht. Er werd kennelijk van de film genoten. Na het slotwoord van de Heer Bakker slipten we over natte dijkkronkels weer naar Schiedam terug. We hebben in ieder geval van ons tochtje naar Slikkerveer geen spijt gehad. De mondharmonica-vereniging ontving, naar aanleiding van het hierboven geschetste optreden, de volgende brief: Zeer aeacht Corps, Deze is dienende om U mijn warme dank te brengen voor de prachtige, prettige, schoonklinkende muziek, ten gehore gebracht op de filmavond van 16 November tot verhoging der feestvreugde van de metaalbewerkers en familie. Meerdere feestavonden heb ik meegemaakt met vanzelfsprekend ook mu ziek, doch nog nimmer een mondharmonicacorps, dat zulke heerlijke mu ziek ons schonk. Hoogachtend, J. Arissen-v. Staten Logee te Slikkerveer. De Personeelsvereniging „Gusto" is nog geen grote zij telt momenteel een -100 leden - maar een gestaag groeiende, gezellige vereniging. We willen er eens een kijkje nemen. j De vereniging is verdeeld in verschillende onderafdelingen, welke er stuK voor stuk een sieraad van vormen en die in de cantines of kleine Schie- damse zalen hun samenkomsten houden. Het doel van de vereniging is niet alleen het bieden van ontspanning, maar richt zich het meest op ontwikkeling en kunst zonder de sport uit té schakelen. De oudste onderafdeling is wel de voetclub G.S.S. Daarin ziet men oude vrienden, die met het voetbalspel als motief, maar niet als hoofddoel, zich een goed samenwerkende ploeg hebben geschapen, waar vriendschap en wederzijds begrijpen een vruchtbare bodem vinden. Kijk eens als de schildersclub „Beati" een tentoonstelling organiseert. Wc staan dan werkelijk verbaasd wat een klinker, ijzerwerker, of wat hij dan ook is, te bieden heeft aan ik zou haast zeggen waarachtige kunst. Geen kitsch of bazarrommel, maar goed bestudeerd, technisch hoogstaand schilderwerk. En als we de gezellige biljarters eens onder de loupe nemen, dan zien we daar een prettig, goed verwarmd en verlicht billard, waar in goede sfeer een balletje gestoten wordt. Als léék heb je dan spijt dit mooie spel niei machtig te zijn. Ook kom je dan, terug van de gedachte, dat dit spel on- 98 (0)

Het Zeskant | 1951 | | pagina 12