GROTE ORDER De verwarde en ingewikkelde internationale toestanden blijven dreigend boven onze hoofden samenspannen. De materiaal- schaarste, het wantrouwen tussen de volkeren onderling, be vorderen ook niet de verkrijging van orders. Hiertegenover zullen wij, I.H.C.-ers, ons onderling vertrou wen en onze samenwerking in nog meerdere mate moeten stellen, willen wij als geheel blijven slagen. Dit helpt niet alleen onszelf, maar ook ons land Hf een kleine bijdrage in het streven naar een betere wp Laten wij allen hieraan medewerken en onze vd5Ê kracht hiervoor inzetten. ir. F. C. RAUW Dir. Conrad-Stork VAN DE PAKISTANSE REGERING Het wordt zo langzamerhand tijd U iets te vertellen over de grote order uit Pakistan, welke de I.H.C. HOLLAND heeft geboekt. Zoals tegen woordig zo vaak het geval is, werd deze order de I.H.C. niet zomaar kant en klaar, getekend en wèl, voorgelegd. Integendeel, de Regering van Pakistan heeft zich herhaaldelijk van advies laten dienen door onze vertegenwoordigers en de inhoud van de bestelling werd dan ook meermalen gewijzigd. Maar langzamerhand zijn de Pakistanse regering en de I.H.C. HOLLAND het eens geworden. Ir. Rauwenhoff, directeur van Conrad-Stork, is meer malen naar Karachi op-en-neer gereisd en toen hij de laatste maal terug keerde, had hij de order practisch in zijn zak. De order bestaat uit een grote zogenaamde Ronaldshay-baggerzuiger met zes snijkoppen en drie zuigbuizen, een gewone snijkopzuiger en achttien (heus, het staat er, „achttien kleinere zuigers, ongeveer van het I.H.C. standaardmodel, waarvan wij U in een komend nummer meer zullen vertellen. Als bijkomend materiaal noemen wij nog een sleepboot, een zelfvarende bak, een eindponton en enige duizenden meters pijpleiding. Door dit grote aantal orders zijn wij met onze ordernummers in de I.H.C. administratie ineens beland bij de CO 250 (CO betekent: centrale opdracht). Evenals de enige tijd geleden afgewerkte order voor Calcultta, vormt deze order "Voor Pakistan het bewijs dat in deze gebieden voor de Nederlandse scheepsbouw goede kansen liggen. De I.H.C. HOLLAND heeft daarom besloten deel te nemen aan de jaarbeurs,'welke volgend voorjaar in Kara chi gehouden zal worden. 136

Het Zeskant | 1951 | | pagina 4