Sint Nicolaas verrassin Nu de fotowedstrijd is afgelo pen en de prijzen zijn toegekend rust op ons nog de taak om de namen bekend te maken van de prijswinnaars van de maand. In het vorige nummer was daar voor geen plaats meer. Het zijn: Hr. Verwey (J. K.), Hr. Belgrave (Verschure), Hr. Visser (J. K.), Hr. Heymans (Gusto), Hr. Lindenburg (M.T.I.). De omslagfoto's welke geen prijs gewonnen hebben, doch wel hebben medegedongen naar de lezersprijs waren vanHr. Kooyman (Verschure), Hr. Ver wey (J. K.), Ir de Groot (J. K.), Hr. Vester (Gusto) en Hr. Lanza (I.H.C.). De foto van de Heer Kooyman, „Dorpsstraatje in Oude Schildt", inspireerde de Heer A. Hoek, gepensioneerd leermeester van Verschure, tot een schilderij. Dit schilderij werd door hem aan de Heer Verwey, eersteprijswinnaar van de fotowedstrijd, aangebo den. De Redactie betuigt de Heer Hoek haar dank voor deze aardige geste. De Heer Hoek met palet bij de ezel Op 6 December, 't was nog vroeg, moest ik bij de firmaredacteur komen en werd mij in tegen woordigheid van twee leden van de beambtenkern een schilderij aangeboden. Dit schilderij voorstellende. ..Dorpsstraatje in Oude Schildt". één van de mededingende foto's van de wedstrijd, werd door de Heer A. Hoek. gepensioneerd leermeester van Verschure. zelf geschilderd en beschikbaar gesteld voor de hoofdprijswinnaar van de fotowedstrijd. Het lijstje werd gemaakt door leerlingen van Verschure. Het geheel heb ik met blijdschap aanvaard en betuig hiermede mijn hartelijke dank, in het bijzonder aan de Heer Hoek voor deze originele verrassing. Op mijn beurt heb ik als tegen prestatie een vergroting van Molenaars domein", (de bekroon de foto) aan de Heer Hoek toegezonden. Mis schien vindt de Heer Hoek hierin ook een onderwerp om te schilderen. J. Verweij - j. K. Smit

Het Zeskant | 1951 | | pagina 6