5-}aac Sportclub GUSTO fungeren. De duiven waren opgesteld in een mooie, lichte cantine en er waren een schat aan erepenningen, enz. bijeengebracht door de verschil lende personeelsverenigingen, w.o. de wisselbeker, geschonken door de ..Biesbosch De wisselbeker, welke reeds 3 jaar lang de strijd om het bezit warm houdt, werd de eerste maal gewonnen door de Biesbosch", de tweede maal door Penn en Baudin en nu weer door de Biesbosch", zodat d'eze een behoorlijke kans maakt tenslotte eigenares te worden. Teneinde de strijd evenredig te maken, tellen voor elk bedrijf 10 duiven. Dus de uitslag van dit 10-tal maakt voor elk bedrijf de stand op. Al met al was dit een prettige dag. Men deelde mij nog mede, dat op de „Biesbosch zt 800 man werken en dat hiervan 550 lid van de P.V. zijn. Deze P.V. heeft een Band, een Harmoniegezelschap, een billartclub, een Hengelsportvereniging, een duivensportclub, een mondharmonicaclub, een aquariumvereniging, een Fotoclub, een wandelclub, een reisvereniging en een Voetbalclub. Deze laatste zou gaarne eens een ontmoeting hebben met onze voetballers. Zit hier iets in? Uit alles bleek mij, dat de P.V. Gusto nog achter ligt bij vele anderen. Dit is toch niet nodig. Meer samen werken, de handen in elkaar slaan en dan komen wij er ook. Wanneer mocht blijken, dat er onder de lezers belangstelling bestaat voor de duivensport, is ondergetekende gaarne bereid er meer over te ver tellen. Men late hiervan blijken bij de redactie. R. v. LOOPIK (ged. Keurmeester) Ik moet er eigenlijk maar niet aan denken hoe het was in het eerste jaar, dat wij een bal gingen trappen onder de naam, welke wij thans voeren. Als we het veld ingingen, dan zag je zowat alle kleuren van de regen boog in de kleding verenigd. Enfin we voetbalden, al was er van ge regeld spelen geen sprake. Het tweede jaar staken enkele voetballiefhebbers de koppen bij elkaar en kwam men tot een zomeravond-competitie. Wij klopten bij de Directie aan en deze was bereid' ons voor een elftal sport- kleding en toebehoren te bezorgen. Maar de ene moeilijkheid was nog niet opgelost, of de andere was er alweer. Voor een elftal kleding, terwijl er 25 spelers waren. Ruilen was dus het devies. Maar ja, je weet hoe dat gaat! Zo hebben we enkele jaren getobt. Dit jaar waren er spelers, die het geruil moe waren, zelf in de knip grepen en de benodigde spullen aanschaften, dank zij de bemiddeling van de Directie, die een voorschot verstrekte. Werd er in de voorgaande jaren onderling nogal gecritiseerd, 22 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 12