.BEATI" <5 s DOOR Onlekeul SPANJE Op 18 Februari waren we weer bijeen in „IreneWe hebben er geluisterd naar de Heer J. P. Strijbos, die op de hem eigen geestige wijze van zijn belevenissen op zijn tocht door onbekend Spanje vertelde. Zijn droog komische opmerkingen ontlokten vaak een gulle lach aan de aanwezigen. We kregen werkelijk medelijden met die arme Spanjolen, die er naar onze smaak maar een raar dieet op na houden. Wat zoudt U denken van een dagelijks diner, bestaande uit onverteerbare bonen en eierstokken van kalkoenen of ganzen, of vis, die we hier te lande alleen aan de eenden zouden voeren, of nog uitgebreid met geitenhoeven en kippenpoten, alles rijkelijk overgoten met olijfolie? BrrrGeef ons maar het doodgewone Hollandse menu! De Spanjaard gooit niets weg, eet alles op. Daar zit iets in! Wij gooien in deze dure tijden nog veel te veel weg. Als we Strijbos mogen geloven, dan zouden de Spanjaarden beslist smullen vanwat wij aan de schillenboer meegeven. Tijdens zijn praatje liet de Heer Strijbos ons genieten van de mooie film in natuurlijke kleuren, welke door hem in Andalusië werd opgenomen, We hebben bewondering voor de moeite en het geduld, dat moest worden opgebracht om het leven van bijzondere vogelsoorten te filmen. De opkomst van onze leden was wederom verheugend groot. Wij zijn er van overtuigd, dat zij een leerrijke en genotvolle avond hebben gehad. H. Er is woningnood, dat horen we A j, via radio, we lezen het dagelijks in de krant, maar dat er iemand de huur opgezegd wordt, horen we toch niet veel meer. Doch voor enkele weken is het Beati overkomen, niet voor huurschuld, niet voor burengerucht maar eenvoudig omdat de in gebruik zijnde lokalen voor kantoor nodig waren en zo gebeurde het dan dat er naar andere woonruimte moest worden uitgezien en.... spoedig gevonden. En wat voor een ruimte. Het is een lokaal wat een schilder maar kan wensen, veel glas, dus veel licht en geen zon, alleen jammer dat we iets met de ruimte moeten woekeren, vooral nu er zoveel leden bijgekomen zijn. Maar met goede wil en een beetje passen en meten is er veel bereikt. Lange Henk in het bagagenet, de voorzitter op tafel, de sic op de punt van een ezel, zo komt er veel goeds tot stand. Aan de inrichting is veel gedaan en als we straks het geluk hebben de voorkamer erbij te krijgen dan kunnen we niet anders zeggen of Beati heeft een home, een ruimte waarin we weer zoals altijd kunnen werken, een atelier waarnaar we lang hebben uitgezien en waarmede we meer dan tevreden kunnen zijn. Daarom Beati- leden zorgt er voor, dat het atelier steeds vol bezet is en als straks de zomer aanbreekt we allen zonder uitzondering kunnen zeggen, we hebben een fijne tijd in ons nieuwe vertrek achter de rug. Ja, deze zomer, maar zeg eens: waar gaan we deze zomer met de week-ends naar toe. Doe eens een voorstel? Tot Zaterdag. K. V. 26 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 16