T ropica GOEDE SPORT STAALT. Wij beginnen op drie manieren aan een nieuw voorjaar. Het voorjaar zelf, een nieuw kweek- seizoen en een nieuwe uitgave van de P. V. Eerst wens ik de nieuwe P.V.er een lang leven toe, met veel medewerking van alle onderafdelingen. Voor Tropica s onderredacteur, de heer H. v. d. Domhof veel inspi ratie voor zijn copie, zodat de hoofdredacteur, de heer Hellemons, niet alles alleen behoeft te doen. Dit als inleiding en nu een opmerking voor vele van onze nieuwe leden, die nu eens een kweekje willen wagen, al is dit dan ook maar met een levendbarend visje. Denk nu niet dat dit geen voldoening schenkt, want het is een hele kunst om b.v. een nest van 40 wagtailplaatjes in 6 weken groot te krijgen. Zo is er nog zoveel. Begin nu eens met een bakje in te richten (geen ronde pot a.u.b.) met schoon gewassen zand en een paar takjes groen, dit hoeft geen mooi groen te zijn. Als dit dan een paar dagen staat, brengt U er een vrouwelijk exemplaar in, Zij moet in de gezelschapbak natuurlijk bezet zijn, wat II aan de dikte en zwarte drachtigingsvlek gemakkelijk kunt zien. Als de jongen nu afgezet zijn, waarvan het waarnemen een interessant gezicht is, moet de oude vis ver wijderd worden. De jongen goed voeren, want daar komt Het op aan om in 6 weken grote vis te krijgen. Dit moet U doen met infusie uit de sloot, want de eerste tien dagen moeten de kleine visjes in het voer zwemmen. Na die tijd fijne luis voeren, die U als U het er voor over heeft overal kunt scheppen. Let vooral op dat U geen stinkwater krijgt, door afgestor ven infusie. Steeds dus waakzaam blijven en U krijgt een prachtnest vissen. Ik hoop, dat U het een en ander hieruit hebt geleerd. De Voorzitter, Waterreus. Het is heus maar toevallig, dat bij het verschijnen van de nieuwe bladeren aan de bomen, ook G.S.S. met een nieuw blad verschijnt. Dit heeft beslist niets met de lente te maken en U moet dan ook niet verwachten dat dit blad een lichtzinniger karakter zal hebben dan zijn voorgangers. Het blad wordt degelijker van uiterlijk, maar aan de inhoud zal niet veel veranderd worden, tenzij er in onze Vereniging mensen opstaan, die zich geroepen en capabel gevoelen om hun letterkundige neigingen op onze leden los te laten. Dezelven kunnen zich met hun overkropte gevoelens wenden tot de 2e Secretaris H. L. van Holten, die zich graag bereid verklaart hun bijdragen door te geven aan de Redactie van „Het Zeskant", eventueel gezuiverd 'van spel- of taalfouten. Wij wachten maar rustig af. Behalve het fraaiere uiterlijk heeft dit blad nog het voordeel, dat het onder de ogen komt van een grotere lezerskring en dit zou er wel eens toe kunnen leiden, dat mensen, die van het bestaan van G.S.S. nauwelijks Op de hoogte waren, hun belangstelling gaan tonen door eens een wed strijd te gaan. zien, of zich zelfs als begunstiger of actief lid op te (0) 27

Het Zeskant | 1952 | | pagina 17