RECHTZETTING HET ZESKANT - ALGEMEEN GEDEELTE I - Impressies van een proefvaart (vervolg). Een gevoel van veiligheid overstroomde ons, we slaakten een zucht (en maar slaken), als bewijs van hervonden moed ontknoopten wij onze dassen. De zwijgzaamheid van onze metgezel verkeerde in een losknetterend kruis verhoor; wij schaamden ons over zoveel zakelijkheid en keerden terug, blozend en alleen. Onze interesse was echter gewekt en met ware zelfverloochening waagden wij ons in de machinekamer, waar we met ontzag o.m. de 2 motoren van elk 450 pk voor aandrijving van de 2 schroeven, alsmede de 2 hulpmotoren elk 120 pk (1 reserve) voor de hulpwerktuigen aanschouwden. Respect hebben wij voor hetgeen menselijk vernuft vermag te bereiken. Hier klopte het hart van het schip. Verheugd zijn wij dat het gezond bevonden is; immers, zo zeide men, de vereiste gemiddelde snelheid werd bij voortduring overschreden, terwijl de afgeijkte hoeveelheid brandstof voldoende bleek. Kortom, waard'e lezer, gedurende acht volle uren op volle snelheid varen hebben wij doorstaan; idem het met krachtverhalen omlijste diner; kranig, wellicht een weinig bleek, waren wij tijdens de daaropvolgende manoeu vreer- en ankerproeven toen de weersomstandigheden slecht heetten te zijn, en, wij bekennen het gaarne, blij en o zo opgelucht toen om ca. 6 uur de machines stilvielen, de haven voor ons lag en wij tezamen met de „Beyler- beyi" konden terugzien op een ongewone maar alleszins geslaagde dag. Wij hebben niet meer omgekeken toen wij ons met ogenschijnlijk krachtige tred huiswaarts spoedden, in ons hoofd wirwarden de herinneringen, de striemende regen bracht ons het wegstervende gebruis van de baren die ons droegen en een luidruchtige afscheidsgroet van de journalist, die, en daarmede zijn wij het grondig eens, zijn artikel in staat van wording begon met de zegevierende woorden: „Ich war auch dabei", als had hij dit dan beter in gewoon Hollands kunnen doen. Debutant (Verschure) Dat er met de aankondiging van de prijswinnaars van de Kerst- puzzles, zoals die in het vorige nummer werd gedaan, iets scheef zat, kon een kind zien. Helaas hebben wij het niet gezien, tot op de morgen dat wij werden opgebeld en een nijdige stem ons vroeg: „Jullie zijn zeker op je hoofd gevallen?" Merkwaardigerwijs moet ons antwoord daarop zijn: „Ja!", want dat waren wij ook. Tengevolge van de gladheid' enige weken terug werden zowel de Hoofdredacteur als zijn assistent voor enige weken uitgeschakeld. Ongevallenwet. Thans zijn zij weer hersteld en willen niet nalaten ook de gemaakte fout te herstellen. U zult wel begrepen hebben dat de vermelding van de namen van bepaalde prijswinnaars aan de kop van de pagina nergens op sloeg, evenals het aantal fouten. Het gekste van het geval is echter dat wij nog steeds niet weten, wie het er ingezet heeft. 31

Het Zeskant | 1952 | | pagina 19