wmmm KINDERFEEST FILMAVOND Het was Zaterdagmiddag, 15 Maart jl., feest voor de kinderen van onze leden. Lang voor de aanvang der voorstelling klonken reeds de heldere kinderstemmen door de grote zaal van Irene, waar Guido van Deth met zijn bekende poppenkast een uitvoering zou geven. Er waren 250 kinderen aanwezig. Voor hen is het een heerlijke middag geworden. Toen de voorzitter, de Heer Wink, na afloop, vroeg, of ze het naar hun zin hadden gehad, klonk een honderdvoudig „ja" hem tegen. Hoe kon het ook anders? Wie Guido van Deth kent, weet ook, dat er iets goeds uit de bus komt. De kinderen gingen geheel op in het vertoonde verhaal van de „Ver dwenen Prinses". De reacties uit de zaal waren kostelijk; de kinderen leefden geheel met het sprookje mee. Er moest wel een enkele keer met de bel gerinkeld worden om de al te groot geworden emoties van de jeugdige toeschouwers weer af te reageren en de opgewonden stem metjes te doen zwijgen. Dat drukte de stemming echter niet. In de pauze deelden enkele dames en heren aan de kinderen een welkome versnapering uit. Ons lid Stef Meeder verzorgde de muzikale omlijsting. We gingen huiswaarts met het prettige gevoel aan de kinderen onzer leden een gezellige middag te hebben bezorgd. De groten hebben Woensdagavond, 19 Maart, kunnen genieten van de film „Door zonnig Italië", gebracht door de Heer Verkruysen. Na een korte inleiding, draaide de film en bracht hij ons door typische Italiaanse steden en landschappen. We zagen ook de bekende marmergroeven van Carrara. Vooral genoten wij van het laatste gedeelte van de film, dat geheel aan Venetië was gewijd. Italië is een land, waar het heerlijk moet zijn om je vacantie door te brengenal was het alleen al om de heerlijke warmte en de zon! H. De jaarvergadering is ge- B 1 L L R weest. Het speet ons te ÉP moeten horen, dat de se cretaris er in zijn jaarver slag melding van maakte, dat de billardclub zweeg in alle talen. En daar viel niets tegen in te brengen. Wij hebben zolang de afdeling bestaat getracht de leden bij elkaar te brengen, maar zelfs op de ver gaderingen was er geen man aanwezig. Toen hebben wij een vaste kern gevormd (van spelers), die op Maandag- en Donderdagavond komen spelen. Dat gebeurt steeds in een prettige en aangename sfeer. We hadden wel gehoopt, dat de heren van het kan toor ons eens zouden hebben uitgenodigd om een wedstrijd te spelen, maar tot op heden is dat niet gebeurd. Wij, leden van de billardclub, zijn er nog altijd toe bereid. Mochten er dus heren ziin die hier iets voor voelen, dan horen wij dit gaarne. A. COOYMAN. 38 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 16