„BEATI" W.V. 1— G.T.V. 2 (4—6) W.V. 1 kon het tegen G.T.V. 2 niet bolwerken, ondanks de 40 voor sprong, die zij op een zeer fortuinlijke wijze wisten te behalen. Maar daarbij is het dan ook gebleven. Was de uitwedstrijd voor hen een ver diende 82 overwinning, op 18 Jan. echter waren de rollen omgedraaid en was G.T.V. 2 verreweg de meerdere van zijn tegenstanders. Dat de score laag is gebleven lag in het feit, dat! er door ons 2e team maar met 2 tafeltennissers tegen hen is uitgekomen, omdat de derde man door ziekte verhinderd was. Dit betekende voor dit team 3 verliespunten en daar Cor de Bie in z'n 1ste set de eer moest laten aan W. Koetsenruiter, werd hierdoor de achterstand nog vergroot tot 40. In z'n laatste 2 partijen maakte Cor geen fouten meer en door de hattrick van zijn team genoot Aad Ond, werd zodoende de 40 achterstand weggewerkt in een 54 voorsprong. De laatste partij, waarin gedubbeld werd, leverde even eens een overwinning op, hetgeen tevens een gewonnen wedstrijd be tekende. Hier volgen de persoonlijke prestaties: Koetsenruiterde Bie: 2117, 1921, 2115; WorselingOnderdelinden: 1621, 1621; Lee mansde Bie: 1721, 1121; KoetsenruiterOnderdelinden: 1221, 721; Worselingde Bie: 1721, 2220, 1521; LeemansOnder delinden: 1221, 1021; (dubbel) Koetsenruiter-Worselingde Bie-On- derdelinden: 21—17, 17—21, 20—22. Sprookjesschrijvers bedienen zich van daverende leugens. Zij vertellen ons dat muizen spreken en dat laarzen zeven mijlen kunnen afleggen in een stap. Ze nemen ons mee de lucht in op een vloerkleedje enz. Het gekke is, dat we het geloven, meeleven en het mooi vinden. Als mens gruwen we van liegen, maar plezierige leugens helpen ons dik wijls. Dat moeten wij, schilders ook doen. Wij moeten ons steeds voor ogen houden, dat wij van een nuch ter, afgekeurd hoopje rommel de schoonheid, die daarin te vinden is, laten zien. Dus aanschouwelijk maken. Dit geeft je nog geen recht een grove leugen te zeggen: dat b.v. het zeil van een schip opzettelijk een suikerkleurtje moet hebben en het water van een sloot nectar is. Neen, maak het zeil desnoods viezer en gelapter, maar leer de kijkers de prachtige kleuren ontdekken in de plooien en in de lichtval. Leer de mensen de nooit geziene gloed kennen van een modderpoel en overdrijf dit gerust. Lieg in de goede zin en dan is het geen leugen meer. Wij weten uit ervaring, dat in elke kleur weer andere kleuren zijn en daarachter nog meer, alleen we kunnen niet bewijzen wat we voelen. Lieg prettig en lieg goed om als de sprookjes vertellers, de mensheid boven hun nuchtere beslommeringen te ver heffen. Zonder de romantiek van deze schildersgevoelens, zou onze verf niet die sterke hefboom zijn, die ze nu is. Sprookjes! zit er niet in elk sprookje een diepe waarheid? Zo ook bij ons. Laat de onwaarachtige waarachtigheid leven in Beati-kringen. Put je uit om een heerlijk glijlicht over een gevel te laten ketsen en daardoor in de harten en gevoelens van al de schilderijliefhebbers. Het is een geluk zulks te kunnen doen en het te mogen doen. P. J. M. (0) 41

Het Zeskant | 1952 | | pagina 19