NIEUWS VAN DE VELDEN Op Woensdag 14 Mei a.s. wordt in het Olympisch Stadion te Amsterdam gespeeld de wedstrijd NEDERLANDZWEDEN, waarvoor onze Secre taris plaatskaarten heeft ontvangen. Als U hiervoor in aanmerking wenst te komen, gelieve U zich zo spoedig mogelijk te wenden tot A. Schot, Doggerstraat 27, Rotterdam. KLAVER DRIE—G.S.S. 0—9 Het wordt tijd dat wij de 3e klasse gaan verlaten, want wedstrijden zoals deze geven noch de tegenpartij, noch onze spelers en supporters vol doening. Te meer waar Klaver Drie, dat toch wel wist ver de mindere van G.S.S. te zijn, alle krachten heeft ingespannen om een goed resultaat te bereiken. Zonder de vechtlust van onze tegenstanders, had de score veel hoger geworden. Op een zeer modderig veld en ruim een half uur te laat ving de wedstrijd aan en het leek er helemaal niet op dat de zege zo groot zou worden, want in het eerste kwartier was Klaver Drie zo sterk in de aanval, dat onze verdediging alle zeilen moest bijzetten. Onze sporadische aanvallen waren echter gevaarlijker, wat al spoedig werd bewezen door het eerste doelpunt, dat Guus Smits scoorde en dat na weer enige verdienstelijke aanvallen van Klaver Drie, spoedig door een tweede van dezelfde speler werd gevolgd. Kort daarna wist Wim de Nijs No. 3 uit een scrimmage voor het Rotterdamse doel in het net te plaatsen. Nadat Wim ook de vierde voor zijn rekening had genomen, sloot Guus de eerste helft af met zijn derde goal: 50. Na de rust kwam Mari Verwey aan bod. Driemaal wist hij het net te vinden, waarna men het blijkbaar wel ge noeg vond. Het duurde tenminste nog ruim 20 minuten vóór Evert van Dijk de negende en laatste goal voor zijn rekening nam. v. H. M.V.V. 3—G.S.S. 3 4—2 M.V.V. wint de toss, wij trappen af en gaan tot de aanval over. Na enig heen en weer getrap krijgt de midvoor van M.V.V. de bal en maakt er 10 van. Ongeveer tien minuten later een strafschop en het is 20 in het voordeel van M.V.V. Nog vóór de rust doelpunt M.V.V. voor d'e derde maal en met 30 gaat de rust in. Na de rust is ons elftal enigszins gewijzigd, Mookhoek gaat naar voren en al spoedig is de achterstand verkleind tot 31. Een aanval van M.V.V. heeft dan weer succes en het is 41. Een strafschop tegen M.V.V. wordt d'oor Huug v. d. Ent in een doelpunt omgezet. Hoewel de onzen goed blijven aanvallen, komt in de stand van 42 geen wijziging meer. O. Verder werd nog gespeeld de wedstrijd G.S.S.V.D.L., die door ons met 21 werd gewonnen. Een verslag hierover mocht ik niet ontvangen, maar uit mijn blote hoofd kan ik mij nog herinneren, dat de V.D.L.ers prima partij gaven en de overwinning tot het laatste toe bevochten. Een straf schop aan weerszijden, plus een normaal doelpunt van ons bracht ons aan deze eindstand, waarbij nog opgemerkt dient te worden dat de door ons genomen strafschop werd voorafgegaan door een zeker doelpunt, dat door een der achterspelers uit het doel werd geslagen, terwijl de strafschop van V.D.L. ontstond uit een twijfelachtig hands-geval. M.i. kwam de bal min of meer per ongeluk tegen d'e langs het lichaam hangende hand van Manus Löke. In ieder geval zijn ook deze twee punten weer binnen en waar G.S.V.Sero tegen Ermezo ook een klein steekje heeft laten vallen, staan wij weer gelijk en volgens mijn mening hebben wij de beste papieren. (0) 43

Het Zeskant | 1952 | | pagina 21