KIJKJE OVER BuUUnOH 5 't Is voorjaar, naar men ons mededeelt, Dulcinea en wij leven in een permanent feest. Een niet minder permanent feestleven echter heeft de Heer B„ jubilaris (blijkbaar van beroep) bij Verschure, die een veertig jarig jubileum herdacht. Een spreker meende dat dit 40-jarig jubileum een bewijs van bekwaamheid was. Waarmede wij het eens zijn. Het valt niet mee veertig jaar lang te jubileren. En 't is nog duur ook! Werf Gusto heeft (minstens) twee voetbalclubs. Één in Schiedam en één in Slikkerveer. Wij wensten Gustoman te zijn en dan in Slikkerveer (heus!) te wonen. De secretaris heeft er een boekje van opengedaan in het firmanieuws. Het eerste jaar heeft men daar wat ongeregeld gevoet bald. Wij denken aan ronde velden, met drie doelen, zo'n stuk of veertig spelers en zes ballen. Geen scheidsrechter. Zó erg ongeregeld is het toch zeker niet geweest, Gusto? De veiligheid in het bedrijf is een van die dingen waarover wij ons (soms) druk maken. Nu lazen wij bij J. K. weer dat een paar helpende handen een slachtoffer hadden opgepakt en naar het magazijn gebracht, zonder te weten wat hij had. Wij menen, dat ook als ze wèl wisten wat hij had, dit foutief geweest was. Het is ons, vreemdelingen, toch een raadsel waarom die man naar een magazijn werd gesjouwd. Of is dit een van die uitwassen van de Moderne Bedrijfs Administratie (M.B.A. voor kenners)? In Sliedrecht hebben ze, uiteraard volgens Gédégé, een drukke Februari- maand gehad. Een jubilaris en een kernvergadering. Asjemenou. En nog wel op één dag ook. De Kernvoorzitter was goed van de tongriem ge sneden, zegt Gédégé. Dat gebeurt wel vaker, als we goed geïnformeerd zijn. Aan een andere heb je niet veel. En alléén eeri jubileum is wel een beetje erg rustig, zelfs al is Februari een korte maand. Wie soms mocht denken dat nylon aan de Kinderdijk nog onbekend mocht zijn, wordt door het laatste firmanieuws van L.S.Z. uit de droom ge holpen. Men heeft zoal niet een primeur, dan toch wel een gloednieuw bericht over de toepassing van nylon voor bankbiljetten en schrijfmachine linten. Ze hebben bij L.S.Z. nu wat nylons (linten, Hoor!) besteld voor proef. Als dat lukt wordt er misschien wel wat meer van dat spul in de Alblasserwaard geïmporteerd. Waarmee we maar willen zeggen „Mens erger je niet", het bekende spel (met opvoedkundige waarde?) is bij Conrad-Stork onderwerp geworden van een meditatie in het.firma nieuws, Waartegen wij protesteren. O.i. is dit spel gegrond op mensenhaat en bevordert het onder meer het leedvermaak. Wij spelen (eerlijk gezegd) liever Monopoly. Wij zijn er gek op en zouden alles willen monopoliseren. De lente, en Dulcinea en de zon voor ons, enig monopoliehouders. En U zich maar niet ergeren! Of wel? IH.C. HOL!. ANP 48

Het Zeskant | 1952 | | pagina 28