EEN PUZZLE VOOR IEDEREEN ten aan, wier aantal zelfs op 14% van de stadsbevolking worden geschat. Porto Alegre is ook een hoofdstad, nl. van de staat Rio Grande do bul. De stad, die ruim 300.000 inwoners heeft, ligt in een prachtige gezonde streek. Rijst, hout, tabak en veeproducten worden uitgevoerd. Porto Alegre is slechts bereikbaar voor zeeschepen van hoogstens 16 Weliswaar is de binnenzee veel dieper, maar aan de einden zijn de geulen naar de stad en naar de oceaan te ondiep. Daarom wil men deze ver- breden en dieper maken. Onze nieuwe molen krijgt dus een zeer be langrijke taak. I.H.C., ihc, IHC, i.h.c., I.H.C. HOLLAND. Een puzzle, die zo verbluffend gemakkelijk is (of lijkt), wordt door de .Zeskant''-redactie gelanceerd in dit nummer. Het is een gewone vraag, die U gewoon kunt beantwoorden na een uurtje zoeken. De vraag is: hoe vaak komt de lettercombinatie IHC (ofwel I.H.C., ihc, i.h.c. en der gelijke mogelijkheden) voor in het Algemeen gedeelte van dit nummer van „Het Zeskant inclusief de omslag. De letters mogen middenin een woord staan, of achter elkaar in twee woorden, gescheiden door punten, in de firmanaam, of gewoon achter elkaar. Alles telt mee, wanneer de drie letters maar in de juiste volgorde staan. Er zitten wel een paar addertjes in het gras. De redactie tracht zich te rihcten tot alle lezers, om zodoende „Het Zes kant" en de I.H.C. i.h. centrum van de belangstelling te plaatsen. Uiter- aard wordt ook deze puzzle niet beloond met pinda s. Voor iedere werf is een hoofdprijs uitgeloofd van een boekenbon van io,Verder worden vier tweede prijzen beschikbaar gesteld, t.w. een vrije keus uit een der onderstaande boeken: W. G. H. Palm „Walvissen en Walvisvaart". J. Keuning „Plancius, Theoloog en Geograaf H. G. Franks „Lauweren op de Wereldzeeën Eekhout „Fotokunst 19441946". Delen „Oude Vlaamse Grafiek „Zwitserse Berggidsen vertellen". C. Vening „Portugal". De Witte Huberts „Beleg van Haarlem". „Veertig Jaren Onderzeedienst". Van Deyssel „Gedenkschriften". Dostojefski „Misdaad en Straf". I.H.C. Holland „Dredging Craft for Donzère-Mondragon Voor wie hieruit geen keus kan maken, wordt een boekenbon ter waarde van 2,50 ter beschikking gesteld. Uw oplossing moet bij uw firma-redacteur worden ingeleverd en wel als volgt: Naam: Werfnummer: Ik tel in totaal maal de letters ihc, t.w. op pag. 37 X. pag. 38 X. pag. 39 X, pag. 40 X. enz. enz. De laatste inleveringsdag is 20 Mei. 42

Het Zeskant | 1952 | | pagina 6