J. de Pater IDEEËNBUS jubileum - Op 11 Maart jl. herdacht de voorman-fraiser, J. de Pater, de dag, waarop hij 40 jaar geleden bij Gusto in dienst trad. Een groot aantal belangstellenden vulde op 10 Maart de versierde can- tine, toen onze jubilaris, vergezeld door zijn familie werd binnengeleid. Daar de bedrijfsleider, de Heer Binnema, verhinderd was aanwezig te zijn, sprak de Heer Braad de jubilaris toe; vervolgens werd het woord gevoerd door de Heer van Vliet. De sprekers deden hun waarderende woorden vergezeld gaan van mooie geschenken, terwijl Mevr. de Pater bloemen werden aangeboden. De volgende dag werd de jubilaris door de Directie ontvangen en ge huldigd. Mr. H. Smulders voerde het woord en overhandigde hem het gebruikelijke geschenk onder couvert. Mr. Hovingh van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid hield eveneens een korte toespraak en over handigde hem het vererend getuigschrift benevens de zilveren medaille van genoemde Mij. Aan deze huldiging werd een bijzonder cachet verleend door de aanwezig heid van de Burgemeester van Schiedam, Mr. Peek. Het was voor onze jubilaris een grote verrassing toen deze het woord nam en hem mede deelde, dat het Hare Majesteit behaagd had hem de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau te verlenen, wegens zijn diensten aan het bedrijf, de gemeenschap en het land bewezen in de afgelopen 40 jaar. Aan de Heer J. Maat (afd. Draaierij) werd een premie van 15.— toe gekend voor het door hem ingezonden idee: Klauwplaat voor losse kop van draaibank, met de bedoeling om het z.g. kruiscenterstuk, dat gebruikt wordt bij het draaien van schroefkokers, pijpen en kopervoeringen, te vervangen. 30 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 8