DODENHERDENKING -k Het ligt ook niet in de bedoeling, dat men hier iets koopt om buiten de poort duurder te verkopen. Wie oude stenen vraagt en nieuwe meeneemt is, ronduit gezegd, een dief en bovendien verknoeit hij het voor anderen. Zo ook met hout en ander materiaal. Het is heel begrijpelijk, dat het U aan 't hart gaat, dat dingen, welke li goed kunt gebruiken, op de schrothoop, of in de oven terecht komen. Toch zal het daarop uitdraaien, wanneer niet ieder van U medewerkt en alleen dat aanvraagt wat U voor li of Uw gezin (niet voor getrouwde zoons en dochters, ooms, tantes, etc.) werkelijk nodig hebt of erg goed zoudt kunnen gebruiken. Wit U er dus allen rekening mee houden, dat, naar aanleiding van onbegrip en misbruik, er voortaan strenger zal geoordeeld worden inzake de uitgifte van materiaal en U, naast een aanvaardbare uitleg waarvoor U 't aangevraagde nodig hebt, ook nog zult moeten rekenen op een strengere controle aan de uitgangen en 'n event, controle thuis. Zou in de toekomst de gehele aanvragen om materiaal stop gezet word'en, dan weet U, dat het komt door al de hierboven beschreven misbruiken en niet door gebrek aan „good will" van de Werf Gusto. Op Zaterdag, 3 Mei, vond een herdenking plaats van de personeelsleden, die in de laatste wereldoorlog het leven lieten. Met omfloerste trommels marcheerde Gusto's Muziekvereniging aan en nam plaats terzijde van het gedenkteken. Passende muziek weerklonk, kransen van de Directie, van bet gezamenlijk personeel, van de Muziekvereniging en van de Perso neelsvereniging werden bij het gedenkteken neergelegd. Hierna volgde het défilé langs het gedenkteken van de honderden aanwezigen onder de tonen van de plechtige muziek. Het was een treffende gebeurtenis. Alles geschiedde in grote orde. Een woord van hulde aan onze personeelsleden, die trouw de gegeven aan wijzingen opvolgde en zich aan de gestelde ordemaatregelen hielden. Deze waren, zoals U bekend, nodig in verband met het feit, dat de tewater lating van het motortankschip Caltex Bengkalis, kort voor de Doden herdenking plaats vond. Een pakkend moment, dat tot de toeschouwers zeer sprak, was wel toen Mevr. H. Smits, die de doopplechtigheid had verricht, even bij het ge denkteken poosde en de ruiker bloemen, welke zij bij zich had, daar neerlegde als een stille, devote getuigenis van medeleven. (0) 53

Het Zeskant | 1952 | | pagina 15