MEDEDELINGEN van ket <^evtuur Op Vrijdag, 30 Mei a.s. zal het seizoen 1951/1952 van onze Personeel- vereniging worden gesloten met een uitvoering in Lommerrijk te Rotterdam. Het Toneelgezelschap Magna Pete zal dan voor ons opvoeren „Meisjes lyceum". Wij vestigen er de aandacht van de leden op, dat ditmaal de toegangs kaarten voor de uitvoering moeten worden aangevraagd en dus niet zoals vroeger zonder meer aan de leden zullen worden toegezonden. Deze maatregel is nodig om te voorkomen dat meer kaarten worden uitgegeven, dan er plaatsen in de zaal beschikbaar zijn. Hieromtrent is reeds een circulaire aan de leden verzonden. Tijdige inlevering van de aanvragen vergemakkelijkt het werk van ons Bestuur. Over het stuk nog het volgende. Het behandelt het wel en wee van een vriendelijke meisjesschool in Oostenrijk. Een van de leerlingen komt in moeilijkheden, doordat een kladje van een liefdesbrief, door haar in de prullemand geworpen, gevonden wordt door een van de leraressen. Het gehele lerarencorps wordt'in deze zaak gemengd; er wordt een leraars vergadering gehouden, waarin een deel van het onderwijzend personeel het meisje aanvalt en een ander deel haar verdedigt. Andere leerlingen worden als getuigen gehoord; kortom: het wordt een complete rechtbank, die over het lot van het brievenschrijvende meisje te beslissen krijgt. Hoe het betrokken leerlingetje zich uit de moeilijke situatie redt en wat daarvan de gevolgen zijn, zult U op 30 Mei a.s. kunnen zien en horen. Wij menen beter te doen, dat nu nog niet te verklappen. Het Bestuur rekent voor deze laatste uitvoering in het seizoen op een volle zaal, als altijd! Het tweede nummer van ons blad, na zijn verschijning in zijn nieuwe vorm, was gevuld als nimmer tevoren. Bijna iedere onderafdeling had copy ingezonden. We verheugden ons natuurlijk zeer over deze ommekeer ten goede. We wreven in onze handen. Zo ging-ie goed! Hebben we te vroeg gejuigd? Het schijnt zo, want voor dit nummer was de ingezonden copy weer even schaars als voorheen het geval was. Slechts enkele getrouwen lieten de redactie niet in de steek. Waar bleven de anderen? Schoten zij slechts een enkele keer uit hun slof? Dat zou jammer zijn en zeer te betreuren! We hebben reeds eerder betoogd, dat de opname van het P.V.-blad in Het Zeskant van grote propagandistische waarde kan zijn. Ons P.V.- (0) 55

Het Zeskant | 1952 | | pagina 17