Ti TJ'T Jt "T1 TII Is het deze winter in ons Stede- fl I. /A J. X lijk Museum erg stil geweest, nu ontvingen we een aantrek kelijk programma voor de a.s. maanden. Geopend met een mooi concert voor orgel, hobo en fluit op 20 April j.l., gaat het programma verder met de aankondiging van een Pinkstertentoonstelling, welke een fraaie collectie van Franse en Nederlandse meesters uit de 19e en 20e eeuw omvat. Voor de maanden Juni en Augustus zijn resp. de van l Riebeeck tentoonstelling en de tentoonstelling ,,Onze Woning" in voorbereiding. Voorts maakt het museum melding van diverse aanwinsten van tekeningen en schilderijen en tevens van een reproductie verkoop. In de Portiersloge is n.l. een permanente tentoonstelling ingericht van kleur-reproducties naar meesters als van Gogh, Breitner, Picasso, van Dongen, Sluyters en vele andere. Deze fraaie wandversieringen brengen de eigentijdse kunst tegen een billijk bedrag in Uw bereik. Dus zoals U bemerkt is een wandeling naar het Stedelijk museum zeker de moeite waard. Ook voor Beati is het voorjaar geworden. Het is dan toch weer zover, dat we 's Zaterdags gezellig in de vrije natuur gaan tekenen of schilderen. Voorlopig hebben we onze tenten opgeslagen aan het einde van de Oude Dijk, aan de overkant van Huis te Riviere over de rolbrug links. Het bestuur rekent er op, dat alle leden weer als vanouds aanwezig zullen zijn, dustot ZaterdagmiddagK. V. Op Dinsdag, 16 April j.l. A f organiseerde de Personeel- I v I v f vereniging in samenwerking 1 met de afdeling Tropica een filmavond in het Gebouw Irene te Schiedam. Door de Heer Dr Lodewijks werd een film over Australië ver toond. Voor de pauze kregen we veel te horen en te zien over de Australische dierenwereld, speciaal over de buideldieren. Na de pauze volgde de hoofdfilm, die ons meenam op een tocht naar het grote koraalrif. Een prachtige kleurenfilm, die ons dieren en planten liet zien, zó mooi als we ze nog niet veel gezien zullen hebben. Een wondere wereld van vissen, krabben, zee-anemonen, schildpadden, slakken in alle grootten en in alle kleuren. Het verheugt ons Bestuur, dat op deze avond velen blijk van hun be langstelling gaven. Het weer was n.l. zo zomers, dat het meer lokte tot een wandeling, dan tot het bijwonen van een filmavond in een zaal. Wij zijn er van overtuigd, dat de aanwezigen van hun gang naar Irene geen spijt zullen hebben gehad. Dank aan de heer Dr Lodewijks; dank aan Tropica voor de medewerking. W. 60 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 22