KIJKJE OVER Dat hengelen zich meer en meer in de richting van een vechtsport begint te ontwikkelen, daarvan getuigt het firmanieuws van J. K. Smit. In een vers heet het dat de vissen steeds bijten, dat geeft hun reuze moed'. En de hengelaar moet steeds, zegt J. 6 K., bij elke vis zijn (wiens?) nummer aan de controleur (scheidsrechter?) roepen (endevisz'n nummer?) en of hij onder of boven is. Wij vrezen dat herhaaldelijk moedige vissen bóven zullen zijn. En als ze dan nog bijten ook. Wij niet met vissen op d'e mat, geef ons maar een hengel. Hoe moeilijk een „universeel duidelijke aanduiding op afsluiters en knevels" is (wij halen L.S.Z. aan) blijkt wel. Vooruitlopend op de artikelenreeks „Het Wereldruim in" tobben wij thans reeds over het „universeel duide lijke Wanneer het al zo moeilijk is om goede aanduidingen op bagger- werktuigen voor India en Finland' aan te brengen, hoe dan straks wanneer men raketten bouwt, bestemd voor Mars. En dan te weten dat het axioma „zo kruk, zo klep" geen steek houdt. Voortaan bewegen wij ons nog aarzelender dan anders over de I.H.C.- werven. Bij Conrad-Stork (in het firmanieuws, niet in het bedrijf!) zagen wij een mannenvoet zomaar stappen in een achteloos daarheengeworpen plank, met spijker. En het was zo'n goede schoen. Wij moeten zuinig worden op onze schoenen, d'enkt U een beetje aan die planken, en aan die spijkers, voor als we eens in de buurt komen. Dank U zeer Verschure 6 Cos Schaakclub VECO heeft der gewoonte getrouw (wij citeren de redactie van „De Schakel") drie wedstrijden gespeeld, en verloren. Wij kunnen over deze „gewoonte" niet enthousiast zijn. Helaas wordt ons daar niet naar gevraagd. Toch willen we niet nalaten op te merken, dat men dergelijke gewoonten wel kan bestrijden. Wij weten alleen niet hoe Het voorjaar heeft bij „De Klop" een dichter wakker geroepen, bij mij thuis trouwens ook, en het was niet Gédégé. „De vrouwen kijken naar de lucht (denkt erom; wij citeren DE KLOP) om de schoonmaak te beginnen". En dat is bij ons, in Den Haag, heel anders. Daar kijken die vrouwen nergens naar, ze beginnen maar, zomaar, totaal onverwacht, ieder voorjaar met de schoonmaak. Bij Gusto's schilderclub „Beati" put men zich uit om glijlicht over een gevel te laten ketsen, wat wij sterk, heel sterk, vinden. In bevoegde en doorgaans goed geïnformeerde kringen verzekert men ons dat zoiets onmogelijk geacht moet worden. Niettemin zouden ook wij voor amateur- fotografische doeleinden gaarne nadere inlichtingen over deze werkwijze hebben. Een goed pak of bus glijlicht, zullen wij niet afslaan. En kun je dat zomaar op Jan en Alleman z'n gevels laten ketsen? Mag dat? 60

Het Zeskant | 1952 | | pagina 28