KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUTTING Wanneer wij nergens anders zijn, dan zijn wij bij Verschure en dan deze keer bij het feest van VECO, de voetbalclub die 5 jaar bestaat. Wij volstaan met een schrijver uit „De Schakel" aan te halen, wanneer hij de woorden citeert die een Heer op de feestavond sprak. Hij wenste de club bij de intrede van het zesde levensjaar een glansperiode. Wij gaan nog verder en wensen VECO een glansperiode ook in de loop en aan het einde van het zesde levensjaar -en kunnen er zelfs vrede mee hebben indien deze glans zich tot vèr in het zevende jaar voortzet. Na enige maanden gerust te hebben, als wij ons tenminste niet vergissen, is de dichter van „De Klop", (raad eens wie?) weer in openbaarheid getreden met een vers „De groate Karek' Dit moet een iets of iemand zijn, die zich in Sliedrecht nabij het stads- (nou ja, wat anders?)-centrum van Sliedrecht ophoudt. Signalement: oud, lang, (hoe lang?), slaat herhaal delijk, goed, trouw en groot, koude voeten, met bronzen stem, maar kan niet spreken. Ook bij Gusto merkten wij geweldplegingen op, althans opwekkingen daartoe, en merkwaardigerwijze op een plaat die de bedrijfsveiligheid moet stimuleren. „Dit is een goede daad", zegt de afbeelding, „voor een niet- veilig werkende maat". De illustratie stelt een man voor die een ander een pak op de broek geeft. Waarom deze handeling, indien verricht door een NVWM (niet-veilig-werkende-maat) een goede daad zou zijn, ontgaat ons. Tenzij men de NVWM op déze wijze gelegenheid wil geven om zich uit te leven. Het lijkt ons echter geen ideale oplossing, Gusto. Vijftig jaren is J. H. van W. in dienst geweest bij L.S.Z. Nu maken wij geen gewoonte ervan om reeds in het firmanieuws besproken jubilea hier nogmaals te bespreken. Het is echter in dit geval interessant, omdat wij ons realiseren dat een halve eeuw geleden, wij (zelf) en Dulcinea het levenslicht nog niet aanschouwd hadden omdat onze respectieve ouders nét in hun wiegen lagen. En de voetbalclub onzer keuze was nèt zo oud als VECO nu. Wij zijn blij te horen dat Van W. slechts in zijn eerste arbeidsjaren een topje van zijn pink heeft verspeeld, en van dergelijke dingen geen gewoonte heeft gemaakt. Anders zou hij nu al halverwege zijn arm zitten, berekenen wij zo, uit het blote hoofd. Nu wij erop letten zijn er trouwens ook bij J. K. Smit jubilarissen die 50 jaar trouwe dienst hebben gedaan en het stemt ons droevig te moeten constateren dat wij dit nóóit zullen halen. Veertig jaren is ons maximum, en dit geschreven hebbend, betreuren wij het weer, omdat het U inzage verschaft in personalia, die wij liever verborgen houden. De jeugdige werk nemers van J. K. gaan op excursie en wij schamen ons te zeggen, dat wij hier dichter bij staan dan bij enig jubileum, tenzij dat dit in (niet te veel) maanden wordt uitgedrukt. Met dat al heeft U meer bij ons over de schutting gekeken dan bij Uw vennoten-buurlieden, maar dat mag weieens (als de redactie het goed vindt) voor een keertje. Maar bij Conrad-Stork gaan de jongelui naar een uitje toe, en wel een jongenskamp net als vorig jaar, naar Noordwijk aan Zee, en het zal U niet in het minst interesseren om te vernemen dat wij niet naar Noordwijk gaan, en niet naar zee 1RONICU5 72

Het Zeskant | 1952 | | pagina 26