IA n IK1 BL1 naar VERSCHURE CO LiAtUJlijlti en het VEILIGHEIDSMUSEUM Op Zaterdagmorgen, 21 Juni j.l., om 8 uur startten de kernen van Schie dam en Slikkerveer vanaf de Koemarkt naar Amsterdam om een bezoek te brengen aan Verschure en Co. en aan het Veiligheidsmuseum. Te 9.3Ü uur waren we reeds bij het IJ-veer. Hier hadden we enig opont houd. Die veerponten zijn door de uitbreiding van Amsterdam-Noord wel een danige handicap voor het verkeer. Een tunnel, zoals we die in Rotterdam kennen, zou hier geen overdadige luxe betekenen. Precies om 10 uur, op de afgesproken tijd, arriveerden we bij Verschure, waar ons een zeer prettige ontvangst in de nieuwe cantina te beurt viel. De „Com- missie-van-ontvangst" bestond uit de Heer v. d. Broek, chef Afd. Per soneel, de voorzitter van de beambtenkern, de assistent van de Heer v. d. Wijden van de bedrijfsschool en last but not least de Heer Josso, voorzitter van Verschure's kern. Toen koffie met gebak en rokerij ge serveerd waren dit smaakte na de lange rit kwam de Heer Ver schure persoonlijk ons namens de Directie welkom heten. In zijn toespraak beklemtoonde hij het grote nut van dergelijke eencursies. Zij bevorderen de goodwill, kweken saamhorigheidsgevoel en geven gelegenheid tot onderling contact. Onze Kernvoorzitter, de Heer Meijers, beantwoordde deze toe spraak. Hierna begon de rondgang door de fabriek. Met veel interesse werd de zaak bekeken, want het is immers wel eens leuk om te zien hoe het er bij anderen toegaat. De keurige, zindelijke en met fris groen versierde fabriekscantine ontlokte menige jaloerse uitroep, terwijl ook de bedrijf- scholen en het daarbij behorende nieuwe leslokaal bewondering wekten. De modelmakerij, geheel afzonderlijk, stal het hart van vriend Groeneweg. Na afloop van de rondgang, werden we uitgenodigd de lunch te ge bruiken in Krasnapolsky. Dit was af. We geneerden ons werkelijk een beetje, want op een dergelijke gastvrijheid hadden we heus niet gerekend. Voor de aanvang van de lunch sprak de Heer Josso enkele woorden en na afloop bracht de Heer Hellemons namens allen hartelijk dank aan de Directie van Verschure voor de daverende ontvangst en aan de vier hier boven genoemde Heren, die als gastheren fungeerden. Inmiddels was het twee uur geworden, dus hoog tijd om naar het Veilig heidsmuseum te gaan. De bus bracht ons spoedig in de Hobbemastraat. We stelden het op hoge prijs, dat de heren van Verschure hun vrije Zaterdagmiddag offerden om ons daarheen te vergezellen. In het Veilig heidsmuseum, het eigenlijke hoofddoel van onze tocht, brachten wij een paar uur door. Na een inleiding in de bioskoopzaal. voerde de begeleider ons langs de diverse machines en hun beveiligingen. Op geestige wijze gaf hij zijn uiteenzetingen. Het was zeer interessant en deze uren zijn niet vruchteloos geweest. Onze kernleden weten nu hoe het wel en hoe het niet moet. Zij kunnen hun kennis in de fabriek te nutte brengen, want de veiligheidsgedachte heeft, helaas, nog lang niet voldoende inganq gevonden. Veel, te veel ongevallen zijn nog te wijten aan onvoorzichtigheid en het niet in acht nemen van de veiligheidsmaatregelen. Het weer, dat zich bij ons vertrek nogal gunstig liet aanzien, was inmiddels abominabel slecht geworden. De hele middag een miezerige regen. Maar onze mannen lieten zich hierdoor niet ontmoedigen en stapten niet van hun voornemen af om een rondvaart door de havens en mooie Amsterdamse grachten te maken. Hoewel we Amsterdam grauw in de regen zagen, 78 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 10