En dan de uitkeringen. Er stond, dat voor gehuwden en kostwinners 88 zou worden uitgekeerd bij volledige werkloosheid. Dit moet zijn U ziet het, het duiveltje keek zwaar om het hoekje! En nu wij het toch over deze werkloosheidsverzekering hebben, mogen wij er nog op wijzen, dat de premie, sedert wij er de vorige keer over schreven, in gunstige zin voor ons iets is gewijzigd. De totale premie, die wij zullen betalen, is niet 2%, doch 1.9%. Inmiddels hebben wij gehoord, dat deze 1.9% voor ons gecompenseerd zal worden. Deze aanvulling zal misschien niet in alle bedrijven in de zelfde vorm worden gegeven. In ieder geval wordt ook de vorm gebruikt van een bijslag van 1.9% op het bruto-loon. Geven wij dit tenslotte in een voorbeeld, dan zien wij het volgende: A verdient 50.loon per week. Zijn totaal aandeel in de premie voor de werkloosheidsverzekering bedraagt 1.9% 95 cent. Zijn bijslag wordt dan dus 95 cent. Het bruto-loon voor A bedraagt dan 50.95. A is premie verschuldigd over loon en bijslag tezamen, is 1.9% van 50.95, dus een bedrag van 97 cent. Dit bedrag dient te worden ingehouden op het loon. A ontvangt, afgezien van loonbelasting en andere inhoudingen, 50.95 verminderd met 97 cent is 49.98. Wij hopen dat het U allen nu duidelijk is. In het nummer van Mei hebben wij U iets verteld over de zelf- leegzuigende hopperzuiger volgens het L.S.Z.-patentDit was zo'n beetje de voorloper van een regelmatige artikelenreeks over ver schillende typen van baggerwerkfuigen, welke de Redactie U hoopt voor te zetten. Iedere maand komt één soort werktuig onder de loupe. De emmerbaggermolen vindt zijn oorsprong in het baggerwiel van Leonardo da Vinei, dat niets anders was dan een tussen twee bootjes aan een as bevestigd kruis met vier gelijke benen. Aan ieder been was een schepje bevestigd. Wanneer het kruis rondwentelde, kwamen de schepjes achter eenvolgens in de bodem, draaien gevuld omhoog om bij het weer dalen 80%. 82

Het Zeskant | 1952 | | pagina 18