druk, je raakte elkaar zo kwijt in het gedrang. En wat een vreemde lingen! Je hoorde allerlei talen spreken. Toch doet het je goed als je merkt, dat er zoveel belangstelling bestaat voor een echt Hollands product. Op de markt was het een aardig gezicht die kaasdragers rond te zien lopen met hun vrachten. En hollen, dat ze deden! En lekker, dat de kaas was, nou! Om ongeveer half een stapten we weer in de bussen. Het ging toen naar Schoorl. Hier stond de lunch gereed en daar zaten ook de heer Conijn en echtgenote mede aan. We lieten ons de verse broodjes goed smaken. Na het eten konden we nog even door Schoorl wandelen en het hoogste duin beklimmen. Wat is ons land toch mooi! Om twee uur zouden we weer verder gaan. Jammer is het, dat er altijd op mensen, die de tijd vergeten, gewacht moet worden. Het oorspronkelijke plan werd enigszins gewijzigd. We zouden nu in een ruk doorrijden naar Hilversum. Het was een lange ruk, maar het weer was prachtig geworden en we verveelden ons niet. We reden door Bergen-binnen, via de Zaanstreek, door Amsterdam, door 't be roemde Gooi en kwamen eindelijk in Hilversum, waar we het mooie stadhuis bekeken en de studio's van Avro en Vara. Dwars door Hil versum reden we naar Laren. Halverwege werd halt gehouden bij een mooie uitspanning, de Anna hoeve. We konden de benen even strekken, want we waren stijf van het zitten geworden en de consumptie was al zeer welkom na zon lange rit. We konden er ook wandelen in de mooie omgeving. Om 6 uur was het weer instappen en trokken we op naar Utrecht. Hier stond een warme maaltijd voor ons klaar, die ons best smaakte. Het was inmiddels al laat geworden en donker, toen ook hier het einde kwam. Om 10 uur vingen we de laatste etappe aan. Via Gorcum en de Alblasserwaard reden we op huis aan door slapende dorpen en om half twaalf kwamen we weer behouden en heelhuids bij de poort van Werf Gusto aan. Het was een mooie dag geweest, we hebben veel gezien en genoten. Dankbaar en voldaan namen we dan ook afscheid van elkaar en ons past hier een woord van dank aan de Directie, die een groot deel van de kosten voor haar rekening nam, en aan het Bestuur van de P.V., speciaal aan de heren Bakker en v. d. Linden, die veel werk hebben moeten verzetten om het ons naar de zin te maken. Ook de chauffeurs wil ik danken voor de moeite, welke zij zich hebben getroost. Met de gedachten reeds bij het volgende uitstapje wil ik het hierbij laten. L. F. v. W. (0) 103

Het Zeskant | 1952 | | pagina 13