ket eMuur F J-H- Wij schrijven eind Augustus en dat wil zeggen, dat de vacanties er voor de meesten onzer opzitten. We willen hopen, dat deze korte periode van jaarlijkse onderbreking van de arbeid vruchten heeft afgeworpen, dat de rust en de ontspanning goed op de geestesgesteldheid hebben ingewerkt, dat er weer een nieuwe voorraad energie is opgedaan om welgemoed het onderbroken werk weer op te vatten. En zo breekt dan de tijd weer aan om te gaan denken aan de lange, donkere avonden van najaar en winter en de wijze waarop we deze het beste zullen kunnen doorkomen. Met studeren of een goed boek, met bridgen, schaken, tafeltennis, enz. komt men ver. Maar een mens wil ook wel eens iets anders en daarom is Uw bestuur reeds ijverig aan het werk getogen met het voorbereidend werk om dat andere op te sporen, teneinde aan onze leden menige genoeglijke en soms ook leerrijke avond te verschaffen. Wij zijn nog maar aan het begin, maar toch konden de volgende avonden reeds worden vastgelegd: de opening van het seizoen zal vermoedelijk geschieden door het be kende toneelgezelschap Magna Pete. Hierover zijn de onderhandelingen nog gaande. Hopelijk zal dit op 3 October a.s. plaats vinden. Op 15 October volgt dan een Amerika-filmavond in Irene. Op 18 December hopen wij de film over de Staatsmijnen te kunnen draaien. Voor 14 Februari 1953 wordt wederom een bonte avond georganiseerd, geheel met eigen krachten, in Gebouw Emporia. Dit wordt eigenlijk een soort revue, getiteld: Wij bouwen een schip. Kort hierop op 17 Februari wordt de attractieve film vertoond „Met de Koningin op reis." Op 17 April wordt gedraaid een mooie semi-speelfilm: Trommen op de Ivoorkust. En op 20 Mei zal door Tropica een filmavond worden verzorgd. Dit overzicht is, zoals reeds gezegd, nog lang niet volledig. Wij hopen nog beslag te kunnen leggen op enkele mooie speelfilms, 106 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 16