G.S.S. I—VECO I 23 AUG. 1952 G.S.S. wint de toss en speelt met de zon in de rug. Na ongeveer vijf minuten spelen krijgt Huiskes een elleboog in zijn nek en dat is de eerste pech. Na enig heen en weer getrap krijgt van Dijk de bal, een goede voorzet en een goed schot; naast. Dan volgt een goede aanval van Veco met een hard schot van de rechtsbinnen, dat eveneens naast gaat. Er zijn ongeveer 20 minuten gespeeld als Wfm de Nijs de bal krijgt en met een zeer mooi schot bezorgt hij ons een 10 voorsprong. Bravo Wim! Veco pakt stevig aan en Piet v. d. Heyden doet zeer goed werk, wat hem een applausje bezorgt. De tweede pech is dat Guus Smits het veld moet verlaten wegens een blessure. Daarna volgt een aanval van ons, waarbij E. van Dijk de bal voorzet, Verweij draait listiglijk met de bal en een zuiver hard schot: 2-'0. Er is dan circa een half uur gespeeld. Een prachtig hard schot van Veco wordt even keurig weggewerkt. Dan volgt een corner tegen ons, deze wordt volgens mij lichtelijk met de hand meegenomen, een schot volgt en het is 21 door de rechts binnen van Veco. Een hard schot van Finke gaat helaas over. Bij een ingooi wordt door een onzer achterspelers foutief ingegooid, d.w.z. naar de keeper, Veco benut die kans en het is 2—2. Met deze stand gaat de rust in. Na de hervatting botert het niet al te best in onze achterhoede en er is weinig verband meer in de ploeg. Waar was nu dat glorieuze kam pioenselftal? Weer een aanval van Veco en het is 23. Weg illusie, weg beker. Tot overmaat van ramp krijgen wij een penalty tegen ons. Ons zakt de moed in de schoenen, maar onze keeper staat vastberaden in zijn doel, houdt de beker voor ogen en de bal uit het doel. Goed zo, Piet! Dat geeft de onzen weer moed, we krijgen een strafschop te nemen, Schot achter de bal, maar deze schiet jammerlijk naast. Even later weer een strafschop, Schot probeert het weer en nu is het raak. Fijn jongens, 3-3. Er is nog hoogstens 10 minuten te spelen, zouden wij het halen? Een mooie voorzet van Verwey, die zowel door van Dijk als Koever mans benut kan worden, Eef neemt hem en het is 4—3 voor ons. Nog even aftrappen, de scheidsrechter kijkt op zijn klokje en blaast dan voor de laatste maal in deze wedstrijd. De leiding was in goede handen. Bij Veco viel de linksback op door zijn prima verdedigen. Wij zullen toch uit een ander vaatje moeten tappen in de competitie en in het bijzonder moeten wij er voor zorgen dat de eenheid bewaard wordt. P. O. G.S.S. II—VECO II. Toen met de rust een 31 voorsprong was bereikt, zag het er gunstig uit voor onze kansen op de beker, maar wij wisten toen natuurlijk nog niet dat wat ons betreft het beste van de wedstrijd al voorbij was. In de eerste plaats moest Wartena worden afgestaan aan het eerste elftal, daar Guus Smits was uitgevallen. Dit was natuurlijk een ernstige ver zwakking voor het tweede. Bovendien beging Arie van Vliet de fout zich door de tegenpartij (en door de scheidsrechter) te laten bewegen het veld te verlaten, waarmede hij zonder dat op dat ogenblik zelf te beseffen, in de kaart van Veco speelde. Heus Arie, je benadeelt hierdoor alleen je eigen vereniging. Ik weet wel dat het niet meevalt om net te doen alsof je niets hoort, als onsportieve opmerkingen tegen je worden gemaakt en ook valt het niet mee als je, evenals je tegenpartij, er van overtuigd bent dat je voor je club een schitterende redding hebt volbracht 110 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 20