EXCURSIE bij een opgelegd doelpunt en dat dan de scheidsrechter toch een doelpunt toekent. Dit zijn ogenblikken waarvan ik mij kan begrijpen dat, vooral een jonge knul, tot alles in staat is. Maar een van de belangrijkste dingen in de sport is de zelfbeheersing. Men moet leren tegenslagen en onaan genaamheden op de koop toe te nemen en tegenover een onsportieve houding van anderen zelf op een hoger plan te staan. Denk er om dat tegenover onsportiviteit alleen sportiviteit staat. Maar je bent nog jong en ik vertrouw dat deze ervaring je weer wat heeft geleerd. Het begon zo goed, reeds na twee minuten wist Eef van der Hoeven de score te openen, waarna verschillende goed opgezette aanvallen op het Vecodoel werden gedaan. Na 25 minuten spelen slaagde Veco er in door een vergissing van Arie van Vliet, die overigens hard werkte, de stand op 1 1 te brengen. Onze jongens bleven goed aanvallen en een kwartier later bracht Brökling de stand op 2 1, kort daarop gevolgd door een onverwacht schot van Theo van der Heyden, zodat de rust aanbrak met een 31 voorsprong. Zoals reeds gememoreerd moesten wij de tweede helft met een verzwakt elftal trachten onze voorsprong te handhaven. Dit zou inderdaad wel tot op zekere hoogte gelukt zijn, als wij niet het laatste gedeelte met tien man hadden moeten ploeteren. En tot overmaat van ramp werd een doelpunt toegekend voor een bal, die door Arie van Vliet op on geveer een meter voor het doel over de lijn werd getrapt. Wij wilden hem reeds gelukwensen met die prachtige safe, toen tot onze grote verwondering de scheidsrechter naar het midden wees. Ondanks onze protesten bleef de scheidsrechter er bij dat hij had geconstateerd dat de bal achter de lijn was geweest, hoewel vriend en vijand het er over eens was, dat hier geen sprake van was. Dit gaf onze jongens de genadeslag en Veco slaagde er dan ook in de stand tegen het einde op 55 te brengen, waardoor verlenging nodig werd. Het was te voorzien dat deze verlenging voor onze ploeg, die zich reeds geslagen voelde, noodlottig zou worden en inderdaad slaagden de Amsterdammers er al spoedig in twee doelpunten te maken en daardoor de beker in de wacht te slepen. v. H. WIJ FELICITEREN in de eerste plaats Eef van der Hoeven en echtgenote, die ondanks de slechte tijden besloten hebben in het huwelijksbootje te stappen. Tenslotte heb je nog gelijk ook, Eef, want alleen is maar alleen. Onze beste wensen hoor. DE JARIGEN: nogmaals: E. v. d. Hoeven 26 September M. L. Schenk 5 September naar Werf Gusto te Schiedam door de Personeeivereniging „Gusto" Afdeling Geleen Op Vrijdagmorgen, 15 Augustus jl., na eerst de dienst in de Paterskerk te hebben bijgewoond, zijn we in twee comfortabele bussen naar Schie dam vertrokken met 76 deelnemers. Om 9.30 uur stapten we in Hedel uit om een kopje koffie te gebruiken, waarna om 10 uur de reis naar ons einddoel werd voortgezet. Om (0) 111

Het Zeskant | 1952 | | pagina 21