11.30 uur waren we in Schiedam en stapten af voor het „Corner House' Hier waren ter begroeting aanwezig namens de P.V. Schiedam de heren Wink en Mulders, terwijl ook de heer de Weerd, onze chef te Geleen, door zijn aanwezigheid blijk gaf van medeleven met onze vereniging. Hij bracht de verdere dag met ons door, wat wij zeer waardeerden. Om 13 uur gingen we aan tafel voor de lunch, welke zeer in de smaak viel. Tijdens de lunch richtte de heer Wink enkele hartelijke woorden tot ons, zijn genoegen uitsprekende ook eens kennis te mogen maken met de Gustorianen uit het „donkereZuiden. Hij hoopte, dat het bij deze eerste kennismaking niet zou blijven. Onze voorzitter, de heer P. Lamens, antwoordde met een kort speechje. Hij hoopte volgend jaar niet met een eendagsbezoek te volstaan, maar tot een wederzijdse vacantie-uitwisseling te komen, zodat de Noorde lingen eens van ons mooie „donkere Zuiden" zullen kunnen genieten. Want, behalve kolenmijnen, hebben wij ook nog een overdaad aan natuurschoon. Na de lunch reden we naar de Werf Gusto. De ontvangst in de kantoor- cantine was zeer hartelijk. Mr H. Smulders en H. I. Heymans heetten ons hartelijk welkom. Mr H. Smulders wees op het nut van deze excur sies, doordat deze de onderlinge band Noord-Zuid verstevigen. Onze P.V. was zo gelukkig geweest in het bezit te komen van twee originele mijnwerkerslampen, welke door onze voorzitter werden aangeboden aan de heren N. Conijn Sr. en Mr H. Smulders, welke laatste de lamp per soonlijk in ontvangst kon nemen. Wij meenden te mogen opmaken, dat hij er zeer mede in zijn schik was. Hierna volgde de rondgang door de fabriek onder deskundige leiding van verschillende heren. Wij danken deze heren alsnog voor hun duidelijke uiteenzettingen. De gieterij was voor velen van ons iets prachtigs, vooral het gieten van de verschillende vormen trok zeer de belangstelling. Ook de machinehal had de volle aandacht, vooral wat betreft het aantal en de aard der machines. Ook de haven en de hellingen waren zeer interessant. Na de bezichtiging van de fabriek ving per „Spido" de tocht door de havens van Rotterdam aan. Deze tocht was ons door de Directie aan geboden. Voor velen was dit uitstapje een openbaring, daar er verschil lenden onder ons waren, die nog nooit een echt zeeschip hadden gezien. De kapitein wees ons op vaak humoristische wijze op het vele bijzondere, dat de Rotterdamse haven biedt. Wij zagen o.m. Hr. Ms. Kruisers De Ruyter en De Zeven Provinciën, de Karei Doorman en de duikbootbasis in de Waalhaven. We wisten nu, zei de kapitein, dat onze belastingcenten goed werden besteed. Tijdens de tocht toonde men zich goede gastheren door ons te vergasten op koffie, sigaren en sigaretten. Dit viel natuurlijk erg in de smaak en droeg er toe bij de rondvaart tot een succes te maken, niettegenstaande de wind en de regen, die juist begon te vallen. Na de rondvaart kwamen we nog even in de cantine bijeen, waar de heer Wink nog enkele hartelijke woorden tot afscheid sprak en ons een weerzien toewenste. Om 18.30 uur werd de terugreis aanvaard en gezien de opgewekte en vrolijke stemming, welke er op de terugreis heerste, mogen wij wel zeggen, dat deze dag ten volle geslaagd was. Na in Den Bosch nog even de kelen gesmeerd te hebben, kwamen wij om 24 uur in de stromende regen in Geleen aan. C. M. 112 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 22