Anderzijds gaat door deze opdracht het uitbaggeren van het Suezkanaal nu voor de Nederlandse baggerfirma's verloren, aangezien de Suez Ka naal Maatschappij dit baggerwerk nu met behulp van de bestelde snijkop- zuiger in eigen beheer gaat uitvoeren. De zuiger is speciaal voor het periodiek uitdiepen van het Suez-Kanaal tot 14 m diepte bestemd en ook geschikt voor het uitdiepen of verbreden van maagdelijke terreinen, waarbij dan een diepte van 18 m bereikt kan worden. Door de ter plaatse voorkomende zandstormen, wordt het Suez-Kanaal, waarvan de lengte van Port Said tot Suez 162 km bedraagt, voortdurend ondieper en wel 5 tot 40 centimeter per jaar. De zuiger moet ononderbroken dag en nacht in bedrijf zijn, zodat een 65-koppige bemanning permanent aan boord verblijft, waarvoor op 2 doorlopende bovendekken zeer ruime verblijven zijn voorzien. Een speciaal ventilatiesysteem zorgt voor de frisse lucht tegen de hitte, ook komt er zelfs een verwarmingssysteem aan boord, daar de nachten nogal fris kunnen zijn. De schepen passeren het Suez Kanaal in 2 groepen naar beide richtingen per 24 uur. In verband hiermede moet de zuiger, die midden in het kanaal werkt, gedurende het passeren het zuigen onderbreken en snel tegen de kanaaloever getrokken worden compleet met de drijvende persleiding. Het is te begrijpen, dat dit speciale voorzieningen vereist, zowel voor de zuiger als voor de lange drijvende persleiding. Zoals reeds gezegd wordt het een door een turbine gedreven zuiger met 3 Foster Nóg een „verboden foto"

Het Zeskant | 1952 | | pagina 4