aangestoken. Want wat meer geestdrift zouden wij in onze elftallen goed kunnen gebruiken. Het eerste elftal, waarin Theo v. d. Heijden was opgesteld, begon vrij goed en Theo smaakte zelfs het genoegen de eerste goal te maken, die nog voor de rust door een tweede werd gevolgd. Onze jongens hadden het, zoals zo vaak gebeurt, al bekeken, met het gevolg dat de Noot dorpers er in slaagden de achterstand in te lopen, waardoor de eindstand 2—2 werd. Al met al een aardige voorbereiding voor de competitie en een gezellige middag. G.S.S. 1-G.T.B. 1 2-4 Aangezien dit onze eerste wedstrijd in de 2de klasse was en nog wel tegen onze aloude rivalen, werd deze strijd wel met enige spanning tegemoet gezien. Dit bleek al dadelijk na de aanvang, want er werd door onze jongens ontzettend zenuwachtig gespeeld. G.T.B. dat sinds het vorige seizoen aanzienlijk versterkt bleek, drukte ons in de verdediging, waar nogal eens paniekvoetbal werd vertoond. Nadat G.T.B. al spoedig het eerste doelpunt had gescoord, werd ons spel geleidelijk wel wat rustiger, maar de G.T.B.-ers bleken toch wel wat meer in hun mars te hebben dan wij. Toch kwamen wij er wel wat beter in en het was jammer dat de scheids rechterlijke beslissingen nu en dan niet met onze kijk op het spel overeen kwamen, want wij zijn er van overtuigd dat dit ons een in buitenspel positie gescoord doelpunt heeft gekost. Gezien het spel was de uitslag 24 echter niet onjuist. Het zou ons helemaal niet verwonderen als wij deze eerste competitiewedstrijd tegen de a.s. kampioenen hebben verloren. Als G.T.B. dit spel blijft spelen, maakt zij in ieder geval een prachtkans. VLAARDINGEN 2—G.S.S. 2 2—5 Hoewel de partyen vrijwel tegen elkaar opwogen, wisten de G.S.S.-ers een beter gebruik te maken van de doelkansen, zodat de overwinning alleszins verdiend genoemd kan worden. Het eerste kwartier was voor Vlaardingen en de 10 in deze periode gaf de verhouding goed weer. Piet v. d. Hoeven wist echter uit een vrije schop onhoudbaar gelijk te maken. Het hek was nu van de dam en door toedoen van Piet en Eef v. d. Hoeven (2 x) kwam de rust met een 14 voorsprong. Na de rust vrijwel hetzelfde spelbeeld. Vlaardingen trachtte haar achterstand in te lopen, maar onze verdediging had er goed het oog in. Toch werd het 24, maar toen Piet er even later 25 van maakte, was de tegenstand van Vlaardingen gebroken. Tot doelpunten kwam het echter niet meer. G.S.S. 3—EXCELSIOR M6 3—10 Hoewel de uitslag dit niet zou doen vermoeden, was deze wedstrijd helemaal niet eenzijdig en als wij een goed backstel hadden gehad, dat tegen haar taak was opgewassen, zou de uitslag heel anders zijn ge weest. Nu gebeurde het herhaaldelijk, dat de bal vanuit het middenveld over onze backs heen werd gespeeld en de snelle voorhoede van Excel sior ikwam keer op keer alleen voor onze doelman te staan en al werd 124 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 18