a „BEATI" „^Beati" Tentoonstelling 1952 De leden worden er nogmaals aan herinnerd, dat bij afkeuring dit op de gewone wijze zal worden bekend gemaakt. Buitenleden kunnen zich Zaterdagsmorgens tussen 11 en 1 uur telefonisch wenden tot de heer van Holten, tel. no. 69269, toestel 96. Teneinde een vergeefse reis te voorkomen, gelieve men in twijfelgevallen even te bellen, daar hei on doenlijk is alle leden nog op Zaterdag af te zeggen, als de wedstrijden v/orden afgelast. Het is dus Uw eigen belang. Er moet in geen geval naar Gusto worden gebeld. Het was Maandag (om precies te zijn) 7 uur v.m., toen de auto een groepje vacantieheb- bende, luidruchtigheden weg sleepte van de Koemarkt met bestemming Rockanje. Leden van de schildersclub met enige familieleden, zoefden onder gezellig ge- hobbel naar de duinen. Beladen met mondvoorraad j en verfkisten zagen we deze buitenbenige figuren zich aldaar installeren op diverse duintoppen om ieder voor zich een dag te gaan beleven van luiliederlijke i gezelligheid, afgewisseld met harde momenten van i werken. De hemel was blauw, de zon blakerde de huid, de zee was prachtig en Beati genoot. Men schilderde en luilakte ieder naar eigen smaak. Men zwom in zee en de kinderen speelden op het prach tige, eenzame strand. Het was zo mooi als men maar wensen kon. Bos en hei, zand en helm. Kleur en vooral stilte. Weg van de lawaaistad, echt genotvol buiten. Afgestampt met schetsen en vol nieuwe inspiratie vonden ze elkaar terug op de afgesproken plaats, een duinpad, en tufte de auto ons, nadat we nog even de karpervijver bezocht hadden, heerlijk op tijd terug. Het was een korte, maar in alle opzichten geslaagde tocht, waarover allen tevreden waren. Gezondheid en ontspanning, vriendschap en kunst, vlochten deze krans te samen. Leden nog vele dagen zo! P. M. De zevende expositie is wel, vergeleken bij die van voorgaande jaren een geheel andere geweest. In de eerste plaats waren de gestencilde catalogi vervangen door gedrukte. Het programma was in alle opzichten veel handiger, het was duidelijk en overzichtelijk en, wat heel belangrijk was, we konden er nu iedere bezoeker (ster) een uitreiken. Ook de in richting van de tentoonstelling was veel beter dan vorige jaren. Het ge heel deed warm en gezellig aan. Vrijdagavond 19 September 1952 was dan weer voor de leden het grote momentgoedkeuringafkeu ring, maar de algemene roep was goed. Vele genodigden hadden aan de oproep tot bijwoning van de opening gehoor gegeven en, na een in leidend woord van onze voorzitter, P. J. Mulders, ging onze bescherm heer tot de openingsspeech over. Hij sprak voor Beati zeer waarderende woorden en daarbij zijn voldoening uit, dat er nu prijswinnaars waren, 126 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 20