T ropica werd reuze druk en toen om zes uur de voorzitter de zevende Beati- tentoonstelling sloot, hadden bijna 1000 mensen de expositie bezocht. We hebben zelfs mensen gezien, die zowel Zaterdag als Zondag de ten toonstelling bezocht hebben, wel een bewijs hoe een en ander is inge slagen. De Jury bestaande uit de heren Hofland, De Raath en Wiegman brengen we hierbij nogmaals onze dank. Zij hebben hun visie over de werken van de leden gegeven, waarop wij een volgende keer hopen terug te komen. Inmiddels heeft de trekking van de loterij plaats gehad op het Hoofdbureau van Politie en de uitslag is als volgt: le prijs aquarel Spetter op no. 211; 2e prijs olieverf L. de Ruiter no. 433; 3e prijs aquarel P. J. Mulders no. 1497; 4e prijs olieverf H. Domselaar no. 1635. Vier heldere glazen wanden alleen Omlijst door stalen randen, Daarin water, wat vis, grofzand En planten langs de achterwand. Zacht glooiend rijst het zand naar boven Zo hier en daar met alg bestoven. En boven aan het oppervlak Zorgt 't drijfgroen voor een schuttend dak. 'k Kan naar dat alles vele uren Met aandacht en in spanning turen Naar alles wat er leeft daarbinnen, De slak, het groen, de flitsende vinnen. 't Ontluiken van de nieuwe bladen. De prachtkleur en de pronkgewaden Der paren, in hun liefdesspel. Dat alles stemt mij wonderwel. Wat al vorm en verscheidenheid Is het wat hier 't oog verblijdt. Zo zie 'k een vissenpaar verschijnen Slank van rug en strak van lijnen. Doch nauw'lijks zijn die weer vertrokken, Of een ander stel met zwarte rokken, Het lichaam zijdelings saam gedrukt, En zwart gestreept, wat 't oog verrukt. Zo doorgaand zou ik vele uren Kunnen vertellen van mijn turen. Van groei en leven, van 't paren, Maar dat zal ik voor 't vervolg bewaren. En heeft U alles dan gezien, Dan wilt g' ook Tropicaner wezen! Komt ge bij Tropica (misschien)? Jéwéém. 128 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 22