HET ZESKANT - ALGEMEEN GEDEELTE (VERVOLG) Miniatuurstad in Den Haag In Den Haag is sinds korte tijd een nieuwe bezienswaardigheid waarover U in de dag- en weekbladen al het nodige heeft kunnen lezen. Wij bedoelen de miniatuurstad Madurodam. De naam Maduro wordt gedragen door een vooraanstaande familie op Curagao en een lid daarvan is in de Meidagen van 1940 als luitenant gesneuveld tegen de Duitsers. Te zijner nagedachtenis heeft de familie Maduro een initiatief ontplooid en Den Haag verrijkt met een miniatuurstadje dat de naam Madurodam heeft gekregen. Uiteindelijk heeft dit initiatief zoveel bijval gevonden dat talrijke vooraanstaande Nederlandse firma's en groepen van bedrijven zich er metterdaad voor hebben geïnteresseerd, zo ook de I.H.C.-vennoten o.m. door het inzenden van modellen. De opbrengst komt ten goede aan het Ned. Studentensanatorium te Laren. Voor ons I.H.C.-mensen is het interessant om te weten dat de heer B. Maduro van S. E. L. Maduro 6 Sons te Willemstad, Curasao, op treedt als vertegenwoordiger van de I.H.C. HOLLAND in dit gebied. Het stadje Madurodam is gelegen in een hoekje van de Scheveningse Bosjes. In het winterseizoen is de tentoonstelling gesloten, doch het is een bezienswaardigheid die U met succes in Uw vacantieprogramma van volgend jaar kunt opnemen. In het stadje Madurodam zijn alle belangrijke middelen van bestaan aan wezig, de trein is een van de grootste attracties. Er is een vliegveld, een station, een spoorbaan met bruggen over ravijnen, een petroleumboortoren, fabrieken van allerlei soort, maar ook een boerderij en blokken woonhuizen en villa's. Vele gebouwen zijn schaalmodellen van in werkelijkheid be staande gebouwen uit Nederlandse steden. Onze speciale belangstelling ging natuurlijk uit naar de haven en de scheepswerven. Een foto van het droogdok, met de scheepswerf op de achtergrond is hierboven afgedrukt. Topkranen en andere havenkranen zijn ook aanwezig: één ding hebben wij gemist en dat was een baggermolen of zuiger. Maar wie weet wordt ook daarin nog weieens voorzien. 115

Het Zeskant | 1952 | | pagina 25