KIJKJE OVER BUURMAN'! SCHUTTING Er gapen tussen ons en die redacteur van J. K. wel onoverbrugbare kloven. In 't laatste firma-nieuws lezen wij dat geen weldenkend mens een hekel heeft aan politie, brandweer, ziekenhuis en gevangenis. Eerlijk gezegd houden wij meer van Dulcinea, dan van de politie, doch wel zijn wij stapel op vlammend-rode brandweerauto's. Maar zo onweldenkend zijn wij dat wij aan ziekenhuis en gevangenis een hardnekkige hekel heb ben. Wij passeren liever langs deze instituten voorbij (om 't zo maar eens te zeggen). De jeugdige arbeiders van „De Klop" zijn naar de dierentuin in Rhenen geweest. Nu doen dierentuinen ons iets, heel diep van binnen. Ze hebben iets, een klein beetje, maar toch iets, van gevangenissen en wij zijn zo onweldenkend dat wij daarvoor weinig sympathie hebben. Gelukkig is dat bezoek van de Sliedrechtse jeugd een vrolijke zaak geweest, naar wij lezen en men heeft gelachen, 't Is maar de vraag: wie om wie? Gusto Slikkerveer's P.V. ging op stap naar Alkmaar. Wij halen uit het firmanieuws aan: „Op de markt was het een aardig gezicht die kaas dragers rond te zien lopen met hun vrachten. En hóllen dat ze deden!" Wij voor ons vinden aan dat gehol met die, ongetwijfeld zware, vrachten kaas niet zoveel plezier te beleven. Men zou het Gusto-verhaal kunnen vervolgen met: „Op 't laatst bleven er vier liggen; totaal óp van het hollen! Drie daarvan zijn inmiddels bezweken, maar we hebben nog nooit zo n plezier gehad." Dat bij Conrad-Stork in dat goede, oude Haarlem in vroeger tijden in de werkplaatsen een mastbos van drijfriemen aanwezig was zal nauwelijks verwondering baren, behalve dan bij de (zeldzame) lezer die zich af vraagt, wat hij onder een mastbos van drijfriemen heeft verstaan. Niette min vinden wij het een koene, schilderachtige uitdrukking. Vanwege die schilderachtigheid is het jammer dat dit bos geleidelijk verdwenen is (omgehakt, hadden wij bijna gezegd), maar wij hebben dan ook gevoel voor beeldspraak. En dat Gusto's (2e) voetbalelftal na met 51 te hebben voorgestaan op het 2e van Verschure, nog verloor met 75 deed ons een zeker genoegen. Niet omdat Gusto verloor, maar omdat VECO won, wat een compensatie bracht voor de verrichtingen van het tweede schaakteam van VECO. Deze verloren van de acht wedstrijden er zeven. Ook weinig succes had de hengelclub van VECO (zolang deze lieden niet met sleep netten vissen zal het toch nooit wat worden), maar die 75 maakte voor ons alles weer goed. Waarom, weten we niet. De Tand van het L.S.Z.-personeel, zoals blijkt uit de gepubliceerde personeels-tand is zeer gunstig te noemen. Diploma's werden er gehaald met hoopjes tegelijk en er zijn er drie meer in dienst getreden dan weg gegaan. Eraai, zeer fraai. IKONICUJ 120

Het Zeskant | 1952 | | pagina 30