C.~E>eati raatje het Gewestelijk Arbeidsbureau van Uw woonplaats; 2. dat U verplicht bent U binnen 24 uur na de aanvang der werkloos heid te melden bij de plaatselijke correspondent van de bedrijfsver eniging. Deze aanmeldingen moeten persoonlijk geschieden i.v.m. de te vervullen formaliteiten. Hiermede hebben we getracht U een zeer beknopt overzicht van de nieuwe wet te geven. Het zou te ver voeren in dit bestek alle artikelen van de wet te gaan oplepelen. Vermoedelijk zoudt U dan ook zulk een droog artikel half gelezen ter zijde leggen. Laten we hopen, dat het de Werf Gusto goed gaat tot in lengte van dagen, opdat zij „een goed risico" voor de Werkloosheidsverzekering mag betekenen. Het was weer gezellig en druk bij Beati. De schilders op hoogspanning, de jury vol inspanning en het bestuur overspannen. Het was traditioneelDe aankleding was kleurig en ook fleurig (zonnebloemen). Een goed teken was dat. Er lagen mooie lopers. Ja, men waande zich in Boymans. Net echt! De voorzitter op zijn netjes sprak een welkom, en gaf een leuk versnippert overzicht en haalde, zoals ieder rechtgeaard Nederlander, het slechte weer erbij. De leden waren nieuwsgierig wat de kunstzinnige juryleden voor hen in petto hielden. De heer F. Smulders prikte een rustige speech tegen de graag luisterende mensenwand, waarna de voorzitter van de P.V. zijn altijd ronde taal confettieerde over de glimlachende aanwezigen. Maar ik vergat U te vertellen, dat de heer Smulders ook een stel prachtige prijzen uitreikte. De „grote" man was ditmaal de heer K. Vraudeunt, die de eerste prijs in de wacht sleepte. Sleepte is 't rechte woord. Hij vertelde mij ten minste, dat 't een slepend schilderstuk is geweest, waarop hij menig zweetdruppeltje heeft gelaten. Dus was die prijs verdiend. De rest kreeg ook prijzen, mooie plaat- en boekwerken, die men erg zuinig bewaren zal. Of ze die verdiend hebben? Ja, bij Beati verdienden allen een prijs (zelfs de toeschouwers). Zonde, dat er niet meer prijzen waren, dan waren er geen lelijke gezichten geweest. De Pers was er ook. Die lui flitsten met lampen en liepen in leren jassen te flaneren. Zij knikten en fluisterden (vooral tegen de damesleden) hoe mooi ze alles vonden. Dan spring ik over op Zondag. Ik was er weer heengegaan om te zien of er nu rustiger gekeken kon worden. Ja, daar was heel goed werk bij. De leden van Beati verrichtten sleep- en loodsdiensten. Ze zeulden met allerlei slag volk rond de doeken. Vertelden en betoogden, ver dedigden en verwierpen, als in de echte gildetijd. Toch loof ik dit vrije- tijd-schilderen. Er zit een goede, gezonde grond in. Rust, kunstbegrip (op de duur), afleiding, beschaving, netheid, kleurenkennis, harmonie, durf, compositie en vooral liefde om iets te maken. En tot slot zag ik met plezier de tekeningen. Ze lieten je merken, dat een eenvoudige ziel veel in zich verbergt. Het was een welbesteed kijken, een proficiat waard. EEN KIJKER. (0) 115

Het Zeskant | 1952 | | pagina 9