HOE KUNNEN WE VERSPILLING TEGENGAAN? MEDEDELINGEN VAN DE REDACTIE ton gelast. De afmetingen van het schip zijn: lengte ca. 78.50 m., breedte ca. 12 m., holte ca. 6.80 m., diepgang ca. 4.30 m., ladingruimte ca. 97.500 kub. voet. De hoofdmotor is een Smit/M.A.N. met een vermogen van ca. 1500 P.K. De snelheid bedraagt ca. \1Yi a 13 knoop. Bovenstaande foto geeft het moment weer, waarop het schip van de helling glijdt. Het Zeskant is een blad, waarin men graag critiek zou willen zetten. Dat kun je echter niet doen. Stel je voor, je zou de vuile was buiten gaan ophangen en ik zou papier verspillen. En zou het de verspillers genezen? Wordt er op onze werf dan iets verspild? Kun je denken! Een keer heb ik bijna gedacht, dat het verspillen was. Naderhand bleek, dat het een lolletje was. (Dus geen vuile was buiten), 't Was zo: Een pijpfitter moerde zich al zwetend een formidabele pijp onder de vloer, daarnaast nog een. De volgende dag weer een, toen er nog een naast. Het bodem- vlak was precies voor 100 onbereikbaar. Misschien niet erg snugger,, vroeg ik hem hoe de opruimer, die keg, dat verfblik, plus een kilo poets katoen en twee wagens vuil er uit moest krijgen. ,,Wel antwoordde de man, „dat moeten die lui beter weten dan ik, vraag 't hun maar Dit is ook zon lolletje van iedere dag. 't Is niet echt gebeurd en t is niet kwaad bedoeld, want hoe dan ook, de schuit was schoon toen ze ging varen. Verspilling van tijd! Verder is het verspillen van materiaal bij ons ondenkbaar. Stel je voor! neen. Bij de buurvrouw (buurwerf bedoel ik), daar smijten ze met het materiaal. Van bouten en schroeven tot platen toe (zulke lange, die verknipt worden!). „Laat maar rotten zeggen ze daar. (Het is niet van mij.) Als je 't mij vraagt vind ik het wel leuk, dat er in de ene fabriek zwe tende arbeiders met al hun vakkennis draadnagels en andere materialen maken, terwijl hier (o neen, bij die andere werf) zwetende arbeiders de boel in de Maas laten vallen, vergeten, verliezen, er ping-pong mee spelen of iets anders. Een bon is vlug gevraagd. Maar hou voor ogen, dat dc bout, waarmee je op een fles mikt, net zo duur is als die, welke je in de stad kocht, toen je eens vergat ze mee te organiseren. Wij doen hier niet aan mee, wij verspillen geen materiaal, zoals op die werf, die andere, je weet wel. Ik schreef over zwetende arbeiders, maar er waren niet alleen arbeiders, er waren er meer. Maar daarover schrijf ik niet, durf ik niet P. J. M. R. K. Het door U ingezonden stuk is minder geschikt om te worden opgenomen. Reclame maken voor een bepaalde zaak, hoe goed ook, past niet voor het Zeskant. M. v. d. G. Het gedicht, dat U inzond, is allemachtig aardig om bij een afscheid voor te lezen, maar leent zich niet voor afdrukken in ons blad. Volgende keer proza schrijven. 134 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 10