velen het nog beschouwd als een uitbeelding van het sprookje of als een vervolg op het sprookje, zonder meer. We willen nog slechts het einde van het spel in herinnering brengen: de kinderen, de verdwaald waren in het bos en in het huis van de Reus warmte en voedsel zochten. Het was bijzonder vermakelijk, deze jeugdige medewerkers en medewerksters bij het opklateren van het applaus ernstig buigend op het toneel te zien staan. Wij menen, dat we ondanks een gedeeltelijk misverstaan of niet verstaan, toch op een geslaagde avond mogen terugzien. ORDEMAATREGELEN ZIJN ER OM OPGEVOLGD TE WORDEN Wij willen een enkel woord zeggen over de maatregelen, die ons Bestuur op 6 October j.l. had genomen, om de plaatsruimte in de zaal naar recht en billijkheid te verdelen. Reeds herhaaldelijk hebben wij de klacht ver nomen, dat degenen, die van de extra tram gebruik maken, steevast achter aan komen te zitten. Het leek ons, dat deze klacht gegrond was en daarom hebben wij de toeschouwers tot aan het tijdstip, dat de extra tram aan gekomen was, uitsluitend aan de rechterzijde van de zaal laten plaats nemen. Enkele leden hebben op minder prettige wijze laten merken, dat zij het met deze regeling niet eens waren. Laten zij ook eens denken om de leden, die bij de vroegere regeling steeds achteraan kwamen te zitten. Het is voor het Bestuur wel zeer moeilijk, het iedereen naar de zin te maken. Ook komt het herhaaldelijk voor, dat op de avond zelf bepaalde personen om een gereserveerde plaats komen vragen, omdat zij doof zijn Het is toch algemeen bekend, dat gereserveerde plaatsen wegens doofheid van te voren aangevraagd moeten worden. Het is voor het Bestuur niet doen lijk op de avond van de uitvoering nog plaatsen tc gaan reserveren. Dat zou alleen kunnen door degenen, die hun plaatsen reeds ingenomen heb ben, weer weg te jagen en dat gaat nu eenmaal niet. Overigens is het een merkwaardig verschijnsel, dat hoe later het wordt en hoe voller de zaal wordt, hoe meer doven er blijken te zijn. Laat men de thans geldende regeling voor de doven niet in gevaar brengen door zich als dove voor te doen. Er zijn doven, die over een gehoorapparaat beschikken waarmee zij uitstekend kunnen horen. Wie zulk een hulpmiddel heeft, moet geen plaats vooraan vragen en daarmede de kans voor een ander, die zulk een apparaat niet bezit, verkleinen. Onthoud dus voor de volgende keer: wie werkelijk doof is dient zich tijdig vóór de uitvoering (en daarmede bedoelen we enkele dagen- het liefst zodra de kaarten zijn uitgereikt) bij een der bestuursleden te melden. Dan kunnen we de zaak nog regelen; op de avond zelf niet meer. FILMAVOND TROK VEEL PUBLIEK De eerste filmavond in dit seizoen op 15 October jl. mocht zich in een buitengewoon grote belangstelling verheugen. De zaal van Irene was geheel vol, toen de mannen van de United States Information Service met het draaien van een zes-tal films, welke een inzicht gaven in het leven en werken, het natuurschoon en de industrie in de Verenigde Staten, konden beginnen. Uit de reacties van onze leden konden wij opmaken, dat het vertoende de algemene goedkeuring wegdroeg. Het was dan ook een programma, dat voldoende afwisseling bood om de aandacht gespannen te houden. (0) 139

Het Zeskant | 1952 | | pagina 15