van de Rotterdamsche Bank, alwaar Robaver I en II ons opwachtten om ons op de groene tafel te bevechten. Dat er voor de punten inderdaad gevochten moest worden, blijkt wel uit het resultaat van het le team, n.l. 55. Het 2e team zag iets minder sterke spelers tegenover zich en ging met een 73 overwinning strijken. Ook deze avond was voor ons leerzaam en gezellig. In de competitie zien we beide verenigingen weer tegenover ons en laten we hopen het er dan nog beter af te brengen. Inmiddels is de competitie begonnen en hebben we onze eerste wedstrijd gespeeld. Het le dat het sterke Favoriet I op bezoek kreeg, had het lang niet gemakkelijk. Na de 9 sets was de stand 54 in het voordeel van de tegenstanders. Het dubbelspel gaf toen nog een laatste kans op gelijk spel, doch het heeft niet zo mogen zijn. In drie games wist Favoriet het dubbel te winnen en daarmee een 64 overwinning te behalen. Het 2e speelde zijn eerste wedstrijd uit tegen U.S.V. 10. Door plotselinge ziekte van C. Onderdelinden (die wij tussen haakjes spoedige beterschap toewensen) en afwezigheid van de reserve, hebben zij met twee man de strijd aangebonden. Ondanks de 03 achterstand die zij daardoor ver kregen, is het hen toch nog gelukt een 64 overwinning in de wacht te slepen. Een goed begin dus, al was U.S.V. 10 niet een der sterkstcn der afdelng.M. SCHAAKOVERWINNING GING NAAR VERSCHURE *1 Met prachtig weer en een geheel bezette bus, ving onze reis j.l. 11 Oct. aan voor de jaarlijkse wedstrijd VecoGusto. Het scheen, dat we alles mee hadden en de overwin ning dachten we eigenlijk wel een beetje aan onze kant. Hoe gehe:l anders is het verlopen! Met 9 tegen 21 punten mochten we naar huis. Het was wel een vriendschappelijke wedstrijd, maar de strijdgeest moet er in blijven. De volgende ontmoeting moeten wij winnen. Dit kan, als U maar steeds actief schaakt. Een betere gelegenheid als onze Vrijdagavonden is haast niet denkbaar. Veco is ongetwijfeld sterker geworden en wij zijn zo'n beetje op dezelfde hoogte gebleven. Toch zal het schaakpeil wel beter worden, daar op onze clubavonden met veel animo wordt geschaakt. In ieder geval hebben wij onze le Bondscompetitie gewonnen en wel tegen het „Zwarte Paard". Een mooie prestatie, aangezien meer dan de helft der spelers voor 't eerst in het le tiental speelde. Heren, laat de volgende clubs voelen, dat met ons niet te spotten valt. De tweede wedstrijd Gusto IIWilton II liep minder gunstig af. Het is jullie niet kwalijk te nemen. Pas een klas hoger gepromoveerd en dan de zelfde prestaties leveren? Nee, dat gaat nu eenmaal niet. Alleen de Heer Graven wist een vol winstpunt te bemachtigen. De volgende ontmoetingen zijn allen even zwaar, maar laat drang tot overwinnen groot zijn. Wees net zo gierig op Uw puntjes als in de huishoudelijke competitie. Meermalen staat men over de lijst gebogen, of er vooral geen puntjes vergeten zijn; een nul is niet zo erg. We hopen, dat deze lijst geheel wordt afgewerkt om zodoende een goed beeld te krijgen van de speelsterkte. 142 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 18