H.C.S.Z.G.S.S. Door een misverstand kwam Wartena te laat en werd besloten Koller op de rechtsbuitenplaats op te stellen. Overigens waren Finke en Smits niet aanwezig, zodat wij met een verzwakt elftal optraden. Toch waren wij direct in de aanval, maar tot een goed schot konden wij niet komen, totdat dan ten slotte Koller, die een goede partij speelde, er in slaagde de score te openen. Toen kort daarop een aanval op ons doel volgde werd de stand weer gelijk gemaakt, waarbij onze keeper zijn hand bezeerde en zijn plaats aan zijn broer moest afstaan. Piet van der Heyden ging daarop voorspelen. En zo kwam de rust met de stand 11. Na de rust werd H.C.S.Z. sterker, hoewel wij nog steeds in de meerder heid bleven, wat tot uiting kwam door een tweede doelpunt. H.C.S.Z. zette alles op alles en slaagde er in de laatste minuten in de stand opnieuw gelijk te maken, ondanks prima werk van Sjef van der Heyden. G.T.B. 2—G.S.S. 2 Het begin van deze wedstrijd was wel hoopvol, want reeds spoedig wist Kiele met een goed schot ons elftal de leiding te bezorgen. G.T.B. sloeg echter terug, waarbij al spoedig bleek dat hun tempo hoger lag. Hierdoor kwamen twee treffers tot stand, zodat G.T.B. met 21 de leiding had. Nog voor de rust wist Evers de stand weer gelijk te maken na een vinnige aanval. Na de rust bleek G.T.B. de kansen beter te kunnen benutten en met twee treffers brachten zij de stand op 42. Het spel dreigde soms wel eens wat al te fors te worden. Behoudens enige kleine botsingen kwam de wedstrijd gelukkig nog tot een goed einde. H.V.O. 4—G.S.S. 3 Het spel was vrijwel van gelijke kracht, zodat hier de gelukkige won. Reeds vrij spoedig schoot Overweg hard tegen de lat, welk schot beter lot had verdiend. H.V.O. had meer succes en wist geleidelijk de stand tot 20 op te voeren. Na de rust zaten onze jongens steeds weer voor het H.V.O. doel. Huug v d. .Ent wist met verre schoten de doelman verschillende keren in moeilijkheden te brengen, waarbij hij tenslotte succes oogstte. De verdiende gelijkmaker bleef echter uit. Integendeel wist H.V.O. kort voor het einde de stand nog tot 31 op te voeren. Hiermede kwam het einde van deze prettig gespeelde wedstrijd. G.S.S.RHOON Direct nadat Rhoon heeft afgetrapt, gaan wij tot de aanval over en hieruit volgt een prachtig schot van van Dijk, dat de keeper tot een hoek schop verwerkt. Wij blijven echter aanvallen en dan lost de Nijs een zuiver schot dat doel treft en zo is het na 25 minuten spelen 10. Jammer dat de Nijs hierbij geblesseerd raakt door een zogenaamd knietje. Het spel golft heen en weer met onze jongens het meest in de aanval en dan slaagt van Dijk er in kort voor de rust met een goed gericht schot de stand op 20 te brengen. De tweede helft geeft een geheel ander beeld. Wij worden terug ge drongen en komen met de rug tegen de muur te staan. Na tien minuten laat Piet v. d. Heyden een tergend langzaam balletje op jammerlijke wijze gaan en de stand is 21. Zelfs Homerus struikelt wel eens. Gelukkig bleef het hierbij en zo wonnen wij onze eerste wedstrijd. De leiding was in goede handen. Onze Bisschop was de sjouwer in het elftal waar de meeste spelers van onze elftallen een lesje aan kunnen nemen. 144 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 20