G.S.S. 2— EXCELSIOR M 4 Van de aftrap zijn wij dadelijk in de aanval, maar het succes komt aan de andere kant, als na tien minuten onze tegenstanders gebruik maken van een misverstand in onze verdediging en een voorsprong nemen. Hoewel wij steeds in de meerderheid blijven moet het toch na een kwartier van de linksback van Excelsior komen, die jammerlijk in eigen doel schiet. De rust komt dus met gelijke stand 11. Wij kunnen ook na de rust onze meerderheid niet in doelpunten uitdrukken, totdat de keeper met de bal in zijn handen achter de doellijn terecht komt en wij weer een voorsprong nemen. Eindelijk, kort voor het einde krijgt Theo v. d. Heyden een mooie pass, deze neemt een run op het doel en brengt met een mooi schot de stand op 31. De nieuwe spelers die waren opgesteld, bleken bruikbare krachten te zijn, hoewel Brökling kennelijk nog wat onwennig was. Hij zal echter naar onze mening spoedig ingespeeld raken. D.O.S. '32—G.S.S. Ondanks een gehavend elftal werd met 21 gewonnen van het sterke D.O.S., voorwaar een goede prestatie. Beide partijen bleken vrijwel van gelijke sterkte. D.O.S. kwam verschillende keren dicht bij ons doel, steeds echter liepen zij weer in de kundig opgezette buitenspelval. Bij één der G.S.S.-aanvallen wist van Dijk een schot te lossen, dat zowaar doel trof. Reeds direct na de rust had D.O.S. succes. Bij een aanval werd de bal niet voldoende weggewerkt, waarna deze onhoudbaar werd ingeschoten. Beide partijen verhoogden het tempo, maar onze jongens hadden het eerste succes. Na 20 minuten wist van Dijk zijn tweede voltreffet te plaatsen. J. v. d. Heyden kwam nu de verdediging versterken, een goed inzicht van onze aanvoerder. Wel kreeg de verdediging het nog even zwaar, maar doelpunten werden toch verder voorkomen. Ons elftal speelde een goede wedstrijd. De 21 zege was dan ook zeker verdiend. G.S.S. 2—GROEN WIT R 2 Groen Wit trapt af en wij gaan direct tot de aanval over. Er wordt vrijwel uitsluitend op de Groen Wit helft gespeeld, maar bij een uitval van onze tegenstanders weten zij een voorsprong te nemen. Echter niet lang, want kort daarna brengt Beenen de partijen weer op gelijke voet. Wij hebben dan weer even pech en het is 21 voor Groen W11waarmede de rust ingaat. Onze voorhoede heeft veel kansen gemist, doordat er met twee rechtsbinnenspelers werd gespeeld en zonder linksbinnen. Na 15 min. in de tweede helft wordt het zelfs 31 voor Groen Wit. Dan maakt Bezemer er echter 32 van en Theo v. d. Heyden brengt de ge lijkmaker. Dan nog een misverstand en het wordt toch nog 43 in het voordeel van Groen Wit. Het was een slecht gespeelde wedstrijd, dank zij de voorhoede. Onze middenlinie en verdediging hebben hard gewerkt. G.S.S. 3H.B.S.S. 6 Deze wedstrijd moest om kwart over twee beginnen en dat was veel te vroeg. Toen de scheidsrechter het beginsignaal floot, stonden wij met acht mensen en wij vreesden het ergste. Gelukkig werden wij na een kwartier versterkt met drie telaatkomers en zo waren de krachtsverhoudingen ongeveer gelijk. Er werd door beide partijen nogal slecht gespeeld, hoewel dat na verloop van enige tijd zichtbaar verbeterde. Wij namen al spoedig een voorsprong, maar hiermede bleken wij ons kruit verschoten te hebben, H.B.S.S. maakte al kort daarna gelijk en wist geleidelijk de stand op te voeren tot 41. Het was niet nodig geweest en wij wijten dit uitsluitend (0) 145

Het Zeskant | 1952 | | pagina 21