aan het niet begrijpen van elkaar en het gebrek aan een goede schutter in onze voorhoede. Wij hopen dit laatste spoedig te verbeteren en zijn er van overtuigd dat succes voor onze jongens dan niet zal uitblijven. DE NATIONALE—G.S.S. Zonder de Nijs en van Vliet, maar overigens weer met enige bekende gezichten die wij al een heel tijdje gemist hadden, begonnen wij deze wedstrijd vrij onzeker. Er was werkelijk enige tijd nodig om wat op dreef te komen en aangezien wij ook tegen de vrij sterke wind in speelden, was er het eerste kwartier nog niet veel overwicht te bemerken. Totdat na 25 min. Finke er in slaagde de bal in het vijandelijk net te deponeren, waarna wij steeds sterker in de aanval kwamen. Toch duurde het nog bijna 20 minuten, alvorens na een scrimmage voor het doel van de Natio nale, Finke de voorsprong vergrootte tot 20, waarmee de rust inging. G.S.S. bleef in het offensief en de Nationale werd hoe langer hoe meer teruggedrongen, ondanks enige dappere pogingen van haar voorhoede om het spel te verplaatsen. Een kwartier na de rust slaagde van Dijk er in een van de vele kansen te benutten en met een prachtig onhoudbaar schot de Rotterdamse keeper opnieuw het nakijken te geven, na nog eens 10 min. gevolgd door nummer vier van Verwey. Onze jongens waren nu heer en meester, maar daar de één het nog mooier wilde doen dan de ander, bleven verdere doelpunten uit. Toen Koevermans in het beruchte gebied hands maakte (overigens onopzettelijk) slaagde hij er in de schatter zodanig te intimideren, dat de arme man naast het doel schoot en wij dus met een schoon doel de wedstrijd konden beëindigen. G.S.S. 3—GROEN WIT R 4 Wij trappen af en al spoedig golft het spel heen en weer, met onze jongens iets in de meerderheid. Door een foutje van van Straaten en de gladheid van de bal wordt het echter 10 voor Groen Wit. Binnen de 2 minuten maakt Kiele alweer gelijk. Met deze stand komt ook de rust. Na de rust slaagte Kiele er in de stand op 2—1 te brengen, gevolgd door nummer drie van Huug v. d. Ent. Dat was te veel voor Groen Wit en zij zien kans een tegenpunt te scoren 32. Onze jongens houden moedig vol en Bezemer rent als een hazewindhond langs de lijn met een doelpunt als resultaat 42. Goed zo. Zo heeft dus ons derde zijn eerste overwinning behaald. Nu, jullie hebben zonder uitzondering hard gewerkt. Bravo, gaat zo door. Na twee teleurstellende nederlagen en twee gelijke spelen, die door onvol ledigheid van het elftal geen overwinningen werden, schijnen wij nu toch het rechte pad weer te hebben gevonden. Twee kleine overwinningen, steeds nog met incomplete elftallen behaald en een flinke overwinning met een elftal, dat nog wel niet compleet, maar toch al een stuk sterker was, dat geeft weer wat moed en wij zijn er zeker van dat wij nog een zeer behoorlijke plaats in de kopgroep kunnen bezetten, mits onze jongens elkaar niet in de steek laten. Wij hebben gezien dat het tempo in de tweede klas iets hoger ligt dan wij gewend waren en dat heeft ons, vooral bij de wedstrijden tegen G.T.B. en Vlaardingen, die wij als eerste en zwaarste tegenstanders kregen, de das omgedaan. Als wij ons aan dit tempo aan weten te passen, zijn wij klaar, want technisch en tactisch doet ons elftal voor geen van deze ploegen onder. Wegens plaatsgebrek konden de standenlijstjes niet worden opgenomen. 146 (0)

Het Zeskant | 1952 | | pagina 22