KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUTTING Het laatste Conrad-Stork nieuws heeft één ding voor altijd veilig gesteld voor onze ironie en dat zijn veiligheidsschoenen, t Is waar dat de laatste jaren met raden, commissies, bureaux voor internationale, nationale en bedrijfsveiligheid om veilig verkeer niet te vergeten er niet veiliger op geworden is. Maar die veiligheidsschoenen zijn een goede bescherming. Wij wilden wel dat alle veiligheidsproblemen zo gemakkelijk waren op te lossen. „Wat denkt U van een J. K. wandelclub" is een kop uit het betreffende firmanieuws. Nu, de wandelclub van „De Klop" kan getuigen dat wij daar goed over denken. Niet dat wij menen dat het iets uitmaakt wat wij ervan denken. Maar die bij J. 6 K. van wandelen houden kunnen zich opgeven bij de portier. Het doet ons denken aan de in het Nederlandse leger niet ongebruikelijke vraag wie er fietsen kan. Deze lieden worden dan gebruikt voor alle mogelijke klusjes. Dat doet J. 6 K. met zijn wandelaars niet, laat U dat gezegd zijn. In dit verband kunnen zij zeker rekenen op steun van de Heer F. D. van Verschure, die vierweeks kampioen werd met 9 marsen. Ook de Heren H. en M. hebben goed meegelopen. Wanneer in de volgende vier weken alle Verschure-mannen meelopen, wordt het een hele optocht. Wij zijn geenszins verbaasd dat marsen en wandelen ons IHC-mannen zo in het bloed zit. De werfterreinen zijn groot. Een speciale jubilaris van L.S.Z. willen wij even voor het voetlicht halen. Het is de zandzuiger „Lincoln Witham" (vZh Loevestein), die meer dan zestig jaar dienst heeft verricht. Het pleit voor de constructie, maar als alle IHC-werk zo stevig is, dan zitten we over twintig jaar zonder. Maar misschien krijgen we dan eens de tijd om echt flink te wandelen. Allerlei slag lui worden rond de doeken gezeuld op de tentoonstelling van Gusto's schilderclub Beatrix, aldus het Gustonieuws. De voorzitter op zijn netjes sprak een welkom. Nu kennen wij die voorzitter; de man is altijd netjes. De tekeningen lieten de Gusto-redacteur merken dat een voudige zielen veel in zich verbergen. Hoeden af voor die eenvoudige zielen. Petje af voor de Gusto-redactie. Dat is wel een kleurig taalgebruik, mannen. Met zoveel aandacht bij het wandelen hadden wij bijna onze dichtende vriend Gédégé van „De Klop" over het hoofd gezien. Maar hij was er weer, en hoe! Hoe?; dat vragen wij ons ook af. Voor ons is Gédégé aan de grauwe hemel van de Nederlandse dichtkunst een lichtpunt. De forse rythmiek van zijn verzen, die een gespannen dynamiek verraden Sorry, we willen hier niet de draak steken met Gédégé, maar met de Nederlandse verzenmakers en hun critici. Vergeleken bij de kunstrecensies in de dagbladen is Gédégé een verademing. Heus. ikonicus 132

Het Zeskant | 1952 | | pagina 28