EEN AVONTUURLIJKE PROEFTOCHT Op de Noordzee had de beproeving plaats van de door K. Smit gebouwde hopper-cutter-zuiger „Emsch", bouwnummer C.O. 150. Ook de ,,T'schernomorski van De Klop beleefde een onstuimige proefvaart. Maandag 6 October j.l., s avonds 9 uur, zou de zeereis vanuit Rotterdam naar het eiland Texel beginnen. Ongeveer een uur van te voren kwamen, de zeven technici (tekenaars) aan boord, maar het liep tegen, het weer- ericht was slecht, vooral bij Den Helder werden harde windstoten geconstateerd, zodat we niet uitgingen. Men bracht ons in een hotel, vlak naast de spoorbrug, boven (op gelijke hoogte met de brug) was een slaapzaal met 10 en één met 4 bedden. Nauwelijks ter ruste of daar denderde een trein over de spoorbrug, het leek wel of er iedere tien minuten een trein, passeerde. Soms was het een goederentrein met zo'n 50 of 60 wagons. Van slapen kwam niet veel, als men even wegschoot, was het een trein die je weer wakker maakte. Zelf kroop ik wat dieper onder de dekens en bij het inslapen dacht jk. brhoor het toch eens waaien, wat een wind! Maar bij qoed luisteren was het alweer een trein. Na een goed ontbijt weer naar boord, maar de weerberichten waren nog steeds slecht, dus niet varen. Toen naar Kinderdijk. Er is veel tekenwerk, zei de leider, dus maar vlug naar de tekenkamer, alwaar we begroet werden met de opmerking: „Wat een zeelui, banq voor een beetje wind!" "s Avonds weer naar Rotterdam en ja, we gingen om half negen varen. De ene ploeg naar kooi, want voor hen was de wacht van één tot zeven uur, 6 uur op en 6 uur af en de andere ploeg aan 't werk. 123

Het Zeskant | 1952 | | pagina 3