JAMMERKLACHT De belangstelling van een grazende koe is begrensd tot een vierkante nieter grasland. IJw hoofd staat echter recht op Uw romp. Kijk dan niet alléén naar de sukkelende aarde aan Uw voeten, maar ook naar het schone om U heen. Per slot van zaken zijn wij, Zeskantredacteuren, halve wezen. Wij, aan ons lot overgelaten, zelf schrijvende en lezende schare, hebben jaar in, jaar uit zitten wachten op een groep geestrijke vaders en moeders, die in woord en daad ons, geestarme stumpers, zouden komen voeden met inspi ratie en voor beeldgevende artikelen in ons aller blad. Jaar in, jaar uit hebben we geduldig onze eigen koekjes gegeten van ons eigen deeg. Maar beste onbekende niet-schrijvers, dat gaat erg eentonig worden. Is ons blad niet groot genoeg? Deugt het papier niet? Is Uw kennis te gedegen? Hebt U geen tijd? Aanschouw dan onze kromme wijsvinger en schaamt U diep en hartgrondig. We hebben wel een voogd. Kent U hem? Kijkt U dan maar eens over de schutting. Hij vit wel, maar toch mogen we hem wel, want we zijn blij, dat er althans iemand onze krabbels aardig vind. Maar waar blijven de grote mannen, waarvan we veel zouden kunnen leren, de geschoolden, de leiders, de ingenieurs? Juist het Gusto-intellect schrijft niet. Zij zien het Zeskant niet als middel. Ze kijken alleen naar de foto's en vinden verder het papier onbruikbaar (te hard) voor het hun toege meten doel. Als het niet zo is, dan trek ik onmiddellijk (met veel excuses) mijn (deze) woorden in, maar dan zal er wat over de pen (brug) moeten komen. Wat vragen we? Copy en goede waar we wat mee opschieten. Geen babbels. Die hebben we zelf genoeg. Kunde, wetenschap van de Gusto, leerrijk spul. Verteerbaar voor ons en voor hem, die het blad in handen krijgt. En die dan zal zeggen: Heee! is me dat effen een orgaan! P. J. M. 10 (0)

Het Zeskant | 1953 | | pagina 16