FILM „DE ZWARTE STROOM" EEN DRINGEND VERZOEK Het jaar 1952 was voor onze P.V. geen slecht jaar. Het aantal leden groeide, de afdelingen maken het best, de belangstelling van de leden voor de uitvoeringen is bijzonder groot. Laten we hopen, dat in 1953 onze vereniging zich nog beter zal ontwikkelen en, dat het aantal leden zal verdubbelen. De morele en financiële steun, welke wij in het afgelopen jaar wederom van onze Directie mochten ontvangen, memoreren we hier met grote dank baarheid. Wij wensen ten slotte alle bestuurders van de afdelingen, alle medewerkers, alle leden een goed en gelukkig Nieuwjaar toe. De vertoning van deze film op 18 December j.l. trok grote belangstelling. De aanwezigen zullen geen spijt van hun gang naar Irene hebben gehad, want de jubileum-film van de Staatsmijnen is het aanschouwen ten volle waard. Op voortreffelijke wijze werden we geconfronteerd met het Limburgse landschap boven de grond en met het leven en werken ondergrond's. Ook geeft de film een duidelijk overzicht van de fabrieken, die werden opge richt voor wat men noemt: het veredelen van steenkool. Wat onze chemici uit die steenkolen halen is wonderbaarlijk: gas, benzol, meststoffen, tot nylonkousen toe. Hoof ding. C. M. Heymans sprak een kort inleidend' woord vóór het draaien van de film en lichtte gedurende de vertoning de film toe. Bijzon der aardig was het voor onze Gusto-werkers dat de Hr. Heymans aangaf, welke objecten door Gusto waren geconstrueerd en uitgevoerd. In dë fabriek te Schiedam ziet men n.l. alleen de onderdelen, nu zag men het geheel in werking. Dat kan zijn nut hebben. Terecht hoopte de spreker, dat de vertoning van deze film de band NoordZuid nauwer zal aanhalen. Het blijkt op onze avonden steeds, dat leden hiervoor wel plaatsbewijzen aanvragen, maar dan op de avond zelf niet opkomen, zodat er plaatsen onbezet blijven. Het kan natuurlijk voorkomen, dat men om de een of andere reden verhinderd is. Dit nemen we ook niemand kwalijk, maar wel vinden we het jammer van de onbezette plaatsen, daar wij verschil lende leden, i.v.m. de beperkte zaalruimte, moeten teleurstellen. Wij richten daarom een dringend verzoek tot U: Zoudt U verhinderd zijn de betreffende avond' bij te wonen, lever dan Uw aangevraagde plaatsbewijzen bij de voorzitter of de secretaris weer in. We kunnen dan anderen een genoegen doen. Mogen we in deze op Uw medewerking rekenen? 12 (0)

Het Zeskant | 1953 | | pagina 18