GOEDE SPORT STAALT en woord van onze ^Uoorzitter VAN DE REDACTIE Secr. A. Schot, Doggerstraat 27c, Rotterdam W. Red. H. L. van Holten, Hargsingel 19, Schiedam Bij het begin van 1953 wens ik U allen een ge zond en voorspoedig jaar toe. Ik hoop, dat dit jaar aan de verwachtingen, die wij er van zullen hebben, zal voldoen. Ook hoop ik dat, wanneer de weersgesteldheid weer zal toelaten dat onze voeltbalsport zich kan ontplooien, de elftallen hun achterstand in de competitie zullen inhalen. Dit kan alleen als de spelers het veld betreden met de vaste wil en de overtuiging om d'e te spelen wedstrijd te winnen. Dus heren, met frisse moed en de overtuiging dat een goede plaats op de ranglijst kan worden bereikt, gaan we het nieuwe jaar in. De laatste maand van het jaar 1952 is niet de vruchtbaarste geweest voor onze voetbalgemeenschap. De weersomstandigheden tijdens de don kere dagen voor Kerstmis waren beneden peil en de velden waren zeer geschikt voor de jeugd om bootje te varen, maar in geen geval om een voet bal wedstrijd te spelen. Zo kreeg dus alleen de elftalcommissie gelegenheid zich in conditie te houden door het iedere week maar weer opnieuw opstellen en aanschrijven van elftallen, die reeds van te voren gedoemd waren nooit het levenslicht te zullen aanschouwen. Monnikenwerk noemen ze dat. Totdat dan eindelijk de Kerstweek redelijk weer bracht en de wedstrijden die voor 27 December waren vastgesteld, konden doorgaan. Dolgelukkig dat eindelijk weer eens frisse voe.balwedstrijd gespeeld zou worden, stroomden onze leden naar de Kethel. Eindelijk konden we hem weer eens een goede beurt geven. Vergeet het maar! Van de 29 spelers die voor deze twee wedstrijden waren aangeschreven, waren er 19 present. Er waren twee afschrijvingen binnengekomen, zodat 8 leden zo vriendelijk waren hun medeleden doodgewoon in de steek te laten. Dat is toch wel heel erg en het bestuur zal er zeker niet voor terugschrikken om strenge maatregelen te nemen tegen deze deserteurs. Maar sympathie hebben wij voor mensen zoals Theo v. d. Heyden, die, hoewel niet aangeschreven, aanwezig was, voor van Veen, die alleen maar even kwam kijken en dadelijk bereid was de gelederen te versterken, Jan Steenbergen, die uit zijn huis gesleurd werd en een braaf partijtje ten beste gaf. Door al deze min of meer toevallige omstandigheden kregen wij toch nog 22 mensen op de been. Ons derde elftal behaalde ondanks alles, een goede 32 overwinning en komt nu eindelijk op de goede weg. Maar ons eerste moest, dank zij het wegblijven van Finke en Smits, met dezelfde cijfers het onderspit delven tegen D.O.S. '32. Op deze wijze zijn wij al heel wat punten kwijtgeraakt en het kan toch heel anders. 14 (0)

Het Zeskant | 1953 | | pagina 20