DE GEMAKKELIJKE-PUZZLE MOEILIJKHEDEN Gelukkig was onze Fransman een geduldig mens en kwam er langzamer hand schot in de cijferwarwinkel. Toen we eindelijk een luchtje gingen scheppen, kwamen de tongen los. Hij was voor het eerst in Holland, maar zijn zoon komt er dikwijls, die is ingenieur bij de Philipsfabrieken in Frankrijk en reist regelmatig naar Eindhoven. Maar onze Parijzenaar, die steeds zijn grote boulevards ziet en zijn enorme paleizen en gebouwen, vond het Vredespaleis maar een klein gebouwtje en Den Haag maar een onbelangrijk stadje. Aan tafel roemde hij het Hollandse bier ende Hollandse zuurkool; dat vertederde ons weer en wij onderdrukten onze verzuchting: moeilijk vak, schepen bouwen. 1 De Redacteur van het Zeskant, aardige man, Puzzelt gemakkelijk, als het moeilijker kan. Maar moeilijker is het gemakkelijk te puzzlen Gemakkelijk! ja hoor, alles weet ik ervan! 2 Zo gemakkelijk maakt U het een ander maar moeilijk, U zelf was vlug door Uw opgave heen, Maar de adders in 't gras, die overal kropen, Waren moeilijker te vangen, hoe gemakkelijk het scheen. 3 Het moet zeer persé een combinatie wezen Van de letters H C Holland Den Haag. Hij dacht, de hele stoet dames en heren van de Combinatie winnen een horloge wel graag. 4 We beginnen met A om woorden te maken, Gemakkelijk te doen, zegt men in den Haag. Gevraagd wordt alfabetisch te puzzlen En hieraan voldoen wij dan allen heel graag. 5 Maar waarom zou ik het me moeilijker maken Als het zonder rijmen veel gemakkelijker gaat. Toch, als ik ga rijmen wordt het gemakkelijker moeilijk Dus waarom dan niet, als het moeilijker baat? 6 En een ieder maar puzzlen, gemakkelijk en moeilijk En mogelijk moeilijk, geen gemakkelijke baan. Men is er dan uit, maar (hij) „Ironicus" Gluurt over de schutting met één oogje aan. 7 Dan komt achteraan, let wel I.H.C.-ers, Dit kan ook wel zijn ,,/ronicus Heeft Critiek". 't Is mogelijk moeilijk op glad ijs zich begeven, Gemakkelijker beluistert men moeilijke muziek. 8

Het Zeskant | 1953 | | pagina 24