KIJKJE OVER BUURMAN's SCHUTTING Na Gédcgé en de wandelclub schijnt men thans bij „De Klop" te willen komen tot een personeelsvereniging. Hoewel wij weten dat het niets uitmaakt, willen wij toch nog even onderstrepen dat wij er vlak voor zijn. Wij houden van het verenigingsleven, wij zijn reeds lid van 72 vereni gingen, doch wij zouden dit aantal nog gaarne wat uitbreiden. Voor de P.V.D.K. (Personeelsvereniging De Klop) komen wij niet in aanmerking. Wij hebben voor Sliedrecht geen vestigingsvergunning, doch de Kloppers wel. Als zij nu maar in grote getale lid worden, dan ontstaat ook daar een personeelsvereniging die er zijn mag. Wij azen reeds op een bestuursbaantje in het Federatiebestuur. (Federatie van Personeels verenigingen der bij de I.H.C. HOLLAND aangesloten bedrijven). Wat U moet weten voor Uw loonbelasting 1953, zegt ons J. 6 K. Smit. Wij weten het. Vóór alles moet U weten wat U verdient, althans wat men U betaalt. De rest laten wij altijd aan de boekhouding over. Wij erkennen ruiterlijk dat wij van dat soort dingen geen verstand hebben. „De vermin dering bedraagt max. 3 van het op de voet van de vorige zin ver minderde loon". Wij hebben altijd het gevoel dat wanneer wij dit soort dingen gaan begrijpen dat wij dan welhaast een universeel genie, een soort Einstein, moeten worden. Wij blijven maar liever wat wij zijn, alsmaar een beetje onwijze stukjes schrijven in een blaadje als „Het Zeskant". Zo schrijft iemand (anders) een lief stukje in het LSZ-nieuws over een vorm van ontspanning die ons aan het lijf getekend is. Weet U, de rustige passieve, ontspanning. Het zomaar zitten en luisteren, liever nog het liggen en luisteren. Helaas ontbreekt op ons geliefkoosde voetbalveld de gelegenheid om te liggen, en wij willen wel graag wat zien ook. Maar thuis willen wij dat zo weieens doen. Rustig liggen en luisteren. Is het niet zo? Bepaald „shocking" vonden wij de wijze waarop in „De Schakel" blz. 141, regel 14 van onderen gepraat wordt over de Verschure-familie. Wij kunnen het waarderen, Schakelredacteur, wanneer men zoeens een paar vaktermen in zijn dagelijkse omgangstaal vlecht. Dat is zelfs een beetje schilderachtig. Maar dat er in de familie een paar „flinke knapen in aanbouw zijn" zegt men bij ons in Den Haag niet. Niet zó, tenminste. En bepaald èrg vonden wij het gezegde van Gusto's schaakclub. „Wij zijn toch nog zoveel op onze eer gesteld dat we alleen maar willen winnen Wij kennen talrijke lieden die een partij schaak zeer eervol verloren hebben. Waar moet dat heen, Gusto-schakers, als gij alleen nog maar wilt winnen? Wanneer men de dingen letterlijk neemt, kan men weieens lachen. Zo lezen wij dat de Heer B. sinds 1936 bij Conrad-Stork werkzaam is ge weest. Ons bekroop de lust om een grol te verkopen over deze non-stop werker, doch wij beseffen dat iedereen begrijpt dat de Heer B. door gaans des middags om 17 uur zijn jas aantrekt, zijn hoed opzet en het voor gezien houdt. Men moet de dingen niet zo letterlijk nemen, dat weten wij wel. Daarom maken wij er ditmaal ook geen grol over. IE0NICU5 12

Het Zeskant | 1953 | | pagina 28