19 5 3 Januari! Een nieuw jaar is begonnen. De naargeestige periode van donkere dagen, ligt achter ons. Er komt meer licht, de dagen worden langer, de luchten klaren. De mensen zeggen: „al kan ook Januari nog bar zijn, we gaan vooruit", In dit gezegde ligt de hoop opgesloten op betere tijden en het omvat het verlangen naar de komende Lente, naar licht. Zo ook beginnen we het nieuwe jaar, vol hoop en vol verlangen naar rustiger, minder dreigende tijden. Het oude jaar, met zijn ups and downs ligt achter ons. We maakten op Oudejaarsavond de balans op en wogen het goede tegen het slechte af. Het is eeuwigheid geworden. Wat verkeerd was kan niet ongedaan worden gemaakt; wat goed was blijft in dankbare herinnering bewaard. Het is een van de onjuiste gewoonten om te veel om te zien naar wat achter ons ligt, om te veel in 't verleden te leven. Dit kan zeer zeker leerrijk zijn, maar beter is het de blik op de toekomst te richten en te trachten het jaar, dat noq jong is, te leiden naar hetgeen we er van hopen, met alle kracht, die in ons is te streven naar een betere maatschappij, naar saamhorigheid en naastenliefde. We hebben op de eerste dag van 't nieuwe jaar de beste wensen geuit. En we meenden het ook. Maar laten we het dit jaar nu eens niet bij die wensen laten, want dit is niet voldoende. Neen, men moet een daad doen door het goed te willen en in de practijk brengen. Niet afwachten tot anderen het doen. Het is heus niet moeilijk om aanvechtingen tot verkeerde dingen te weerstaan. Probeer het maar eens. En als we aldus handelen, dan behoeft er op Oudejaarsavond 1953 geen somberheid, noch weemoed te zijn bij onze terugblik, maar zal blijheid onze harten vervullen, dan zal immers onze balans winst aantonen. Gelukkig Nieuwjaar. H. (0) 1

Het Zeskant | 1953 | | pagina 7