FABRIEKSVACANTIE werken, een lezing, welke voor iedereen begrijpelijk was en waarin hij op geestige wijze de vrouwen van onze werkers trachtte in te schakelen. Of onze vrouwen nu zijn raad om iedere avond, tot vervelens toe, aan hun mannen te vragen: „man heb je vandaag wel veilig gewerkt?" zullen opvolgen? De clou van de avond was het veiligheidsforum. Na het Aetherforum, Sportforum, welke we van de radio kennen, was dit iets nieuws. Dit veiligheidsforum had de niet-benijdenswaardige taak een antwoord te geven op de gestelde vragen op veiligheidsgebied. Het was als volgt samengesteld: Mevr. de Haas (voor de vrouw) en de Heren Ir. Meeuse (arbeidsin spectie) ten Hove en Sparreboom, resp. veiligheidstechnici bij de B.P.M. en Wilton, Meyers, Kernvoorzitter, terwijl als neutrale voorzitter de Heer Wink fungeerde. Jammer, dat tijdnood er de oorzaak van was. dat niet alle ingekomen vragen behandeld konden worden. Na de pauze werd de mooie film „Mensen in het wit" gedraaid, welke waardig aansloot bij het programma van vóór de pauze. Zoals reeds werd vermeld was er grote belangstelling voor deze avond, echter niet alleen van de zijde onzer werknemers, maar ook van andere instanties en bedrijven, zoals arbeidsinspectie, arbeidsbureau, Wilton, B.P.M.Caltex enz. Ook van de zijde van de Pers was er veel belang stelling. In bijna alle Rotterdamse en Schiedamse bladen verschenen ver slagen. Mr. H, Smulders gaf door zijn tegenwoordigheid aan, dat ook onze Directie warme belangstelling heeft voor het verbreiden van de veilig heidsgedachte. Al met al mogen we op een geslaagde avond terugzien. Dat hij vrucht moge dragen! En vooral, dat men lering moge trekken uit wat men heeft vernomen op die avond. H. De vacantie is voor het lopende jaar als volgt vastgesteld: Zaterdag, Maandag, Dinsdag Woensdag, Donderdag, Vrijdag, Zaterdag, Maandag, 1 3 4 5 6 7 8 10 Augustus (vaste snipperdag) (vaste snipperdag) Bovendien werden de volgende snipperdagen vastgelegd: J/J snipperdag op 5 Mei (eventueel 30 April) Yi „2 Jan. 1954. Er blijven dus 3 vrije snipperdagen over. 20 (0)

Het Zeskant | 1953 | | pagina 10